Objavljeno: Ned 25.03.2018.

1. HNLŽ: Splićankama derbi, uvjerljivi Osijek

U prvom dvoboju 11. kola 1. hrvatske malonogometne lige za žene Katarina Zrinski je s 2:1 svladala Pregradu. Subotnje pobjednice su time prestigle Pregradu na ljestvici, a najzaslužnija za slavlje domaće ekipe bila je Sara Klarić koja je postigla oba pogotka (31. i 50. minuta). Na kraju je Špoljar tek smanjila za gošće.

U derbi ogledu 11. kola 1. hrvatske nogometne lige za žene Split je u gostima pobijedio Agram 4:1 čime su Splićanke zadržale korak s vodećim Osječankama. Valušek, Čanjevac, Lubina i Conjar postigle su pogotke čime je Split na ljestvici pobjegao na 12 bodova prednosti u odnosu na Agram.

Prvakinje Osječanke lako su u Splitu svladale Marjan 9:0, a bila je to još jedna utakmica u kojoj se raspucala prva strijelkinja Lige Lorena Balić, koja je postigla četiri gola. Dva je dodala Andrlić, a po jedan su zabile Pernar, Šalek i Baban.

Viktorija je iskoristila čak dvije igračice više u drugom poluvremenu te je pobijedila Trnavu 3:2 (dva gola Zdunić), dok su Rijeka i Neretva remizirale (1:1). Gošćama je bod donijela Veronika Terzić pogotkom u pretposljednjoj minuti.

1. HNLŽ, 11. kolo: Marjan - Osijek 0:9 (Pernar 2., Balić 8., 27., 38., 43., Šalek 11., Baban 20., Andrlić 35., 42.), Rijeka - Neretva 1:1 (Šćukanec-Hopinski 52./Terzić 89.), Viktorija - Trnava 3:2 (Zdunić 62., 72., Kurkutović 76./Korpar 21., 85.), Agram - Split 1:4 (Matijević 56./Valušek 7., Čanjevac 10., Lubina 20., Conjar 85.), Katarina Zrinski - Pregrada 2:1 (Klarić 31., 50./Špoljar 85.)

Redoslijed: 1. Osijek 33, 2. Split 30, 3. Rijeka 21, 4. Agram 19, 5. Neretva 16, 6. Katarina Zrinski 13, 7. Pregrada 12, 8. Viktorija 10, 9. Marjan 6, 10. Trnava 0