Objavljeno: Sub 22.01.2022.

Arena cup: Lokomotiva izgubila finale, Žarkovo pobjednik

Srpski drugoligaš Žarkovo pobjednik je osmog po redu Arena cupa, međunarodnog turnira kojem je Medulin bio domaćin.

Premda je Lokomotiva bila bolja tijekom prvih 45 minuta, na odmor je Žarkovo otišlo uz prednost 2:1. Strijelci su za srpski klub bili Dostanić u 7. i Deverlić u 40. minuti, dok je za Lokomotivu zabio Sandro Kulenović u 35. minuti, nakon kornera.

U nastavku se rezultat nije mijenjao, a bliže je povećanju prednosti bila srpska momčad, nego Lokomotiva izjednačenju. Zanimljivo da je Lokomotiva šesti put igrala finale ovog turnira te je šesti put poražena.

Treće mjesto na Arena cupu osvojili su nogometaši Istre 1961 koji su svladali Dugopolje s minimalnih 1:0. Jedini je pogodak, u 15. minuti, postigao Mateo Lisica.

Podsjetimo kako je dan ranije Šibenik svladao Opatiju 2:0 i time zauzeo peto mjesto na turniru.