Objavljeno: Pon 04.03.2019.

Croatia Cup: Hrvatske nogometašice šeste

Hrvatske nogometne reprezentativke zauzele su posljednje, šesto mjesto na Croatia Cupu, međunarodnom turniru kojem je Zagreb bio domaćin.

U utakmici za peto mjesto Hrvatska je igrala protiv Crne Gore koja je na kraju, nakon lutrije jedanaesteraca, bila bolja s ukupnih 5:4. Osnovnih 90 minuta završilo je bez pobjednica (1:1).

Crnogorke su povele golom Nađe Stanović u 51. minuti, dok je Hrvatska izjednačila zahvaljujući autogolu Helene Božić. Na kraju su Hrvatice imale manje sreće i spretnosti u izvođenju jedanaesteraca.

Iza Hrvatske je tako, osim ogleda za plasman protiv Crne Gore, ostao 0:4 poraz od Ukrajine te remi protiv Slovenije (0:0).

Croatia Cup su, pak, osvojile nogometašice Slovenije koje su u finalu svladale Srbiju 2:0, dok su treće Ukrajinke koje su s 1:0 bile bolje od Bosne i Hercegovine.