Objavljeno: Uto 13.08.2019.

Dinamo uvjerljiv protiv Ferencvarosa za play-off Lige prvaka

Hrvatski prvak Dinamo na Groupama Areni uvjerljivo je nadigrao Ferencvaros u sklopu uzvratne utakmice trećeg pretkola Lige prvaka te je tako sigurno osigurao dvije utakmice play-offa s norveškim Rosenborgom. Prvi susret na Maksimiru završio je, pak, 1:1.

Uvodne minute susreta u Mađarskoj donijele su odličnu priliku domaćina koji je pokušao preko Tokmaca Nguena, lopta se odbija od Emira Dilavera, a Dominik Livaković odbija loptu u korner. Ukazao se na suprotnoj strani odmah i Dinamo. Pokušao je Izet Hajrović, no pogotka nije bilo. Nguen je u osmoj minuti ponovno pokušao, pucao je s vrha šesnaesterca, no Livaković je ponovno siguran.

Nije se dugo čekalo na prvi pogodak u utakmici pa je tako u 16. minuti Dani Olmo proigrao kapetana Dinama Arijana Ademija koji iz okreta šalje loptu u suparničku mrežu za gostujućih 1:0. Pritisnuli su, nakon primljenog pogotka, domaći nogometaši, no nisu uspjeli izjednačiti rezultat, a odličnu priliku imali su pred sam kraj prvoga poluvremena kada je Siger uputio vrlo dobar udarac, ali pogađa vratnicu.

Sjajne su bile prve minute nastavka kada je Mislav Oršić odradio odličan posao, prošao je po lijevoj strani, ušao u kazneni prostor i poslužio Brunu Petkovića koji u padu postavlja 2:0 za Dinamo. Oršić je svega nekoliko minuta kasnije pokušao i sam povećati prednost svoje momčadi, no pucao je u samog vratara Ferencvarosa.

Razigrani i raspoloženi bili su igrači Dinama, a Olmo i Ademi u 55. minuti odigravaju dupli pas, nakon čega mladi Španjolac postiže treći pogodak za hrvatskog prvaka. Nije se, međutim, domaća momčad predavala te je u 63. minuti Nguen ponovno pokušao, na pravom mjestu našao se Dino Perić, dok u novom pokušaju Nguen šalje loptu pored vratnice.

Ostao je Ferencvaros nedugo zatim i s igračem manje na terenu, naime, drugi žuti karton zaradio je Eldar Ćivić.

Dinamo je nastavio, pak, u svome ritmu te se u 79. minuti ponovno trese domaća mreža. Lovro Majer uputio je udarac s više od 20 metara, domaći vratar nije se najbolje snašao te se lopta odbila do Amera Gojaka koji je siguran za sjajnih 4:0 Modrih. Do kraja susreta Dinamo je zaradio i jedanaesterac, nakon starta Marcela Heistera na Oršiću, no Petković nije realizirao kazneni udarac.

Pred Dinamom su sada dvije utakmice play-offa Lige prvaka u kojima će snage odmjeriti s Rosenborgom koji je, pak, s ukupnih 6:2 bio bolji od Maribora.

Liga prvaka, treće pretkolo (uzvratna utakmica): Ferencvaros - Dinamo 0:4 (Ademi 16., Petković 47., Olmo 55., Gojak 79.)