Objavljeno: Čet 09.11.2017.

Dodatne kvalifikacije za SP: Hrvatska - Grčka 4:1!

Hrvatski nogometaši na odličan su način obavili posao u prvih 90 minuta dodatnih kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo kojem je iduće godine domaćin Rusija.

S 4:1 je Hrvatska na rasprodanom maksimirskom stadionu pobijedila Grčku i time došla na mali korak do novog plasmana na veliko natjecanje.

Hrvatska je sjajno odigrala prvo poluvrijeme u kojem je potpuno dominirala, mudro čekala i najmanju moguću priliku i precizno ubadala Grke.

Već u 13. minuti Hrvatska je povela kada je Luka Modrić realizirao jedanaesterac kojeg je izborio Kalinić koji je, pak, bio srušen od strane grčkog vratara. Samo šest minuta kasnije Hrvatska je već vodila 2:0 i to nakon lijepe kombinacije Strinić-Kalinić, a ovaj potonji je grčku mrežu pogodio udarcem petom.

Točno nakon 30 minuta igre dogodio se muk na Maksimiru jer je Grčka u pogodak pretvorila prvi ozbiljniji dolazak pred Subašića, no samo tri minute kasnije opet je bilo dva razlike (3:1). Tada je akcija potekla preko drugog, desnog boka, a akciju Rakitića i Vrsaljka u pogodak je pretvorio Ivan Perišić.

Mogla je Hrvatska zabiti još pogodaka u prvom dijelu, ali kada nije uspjela u prvom, jest odmah na otvaranju nastavka. Tada je Andrej Kramarić uhvatio slabu grčku obranu na spavanju i zabio za 4:1.

Do kraja su obje reprezentacije imale nekoliko prilika, no ostalo je velikih plus tri gola na strani Hrvatske uoči uzvratne utakmice koja se igra na grčkom tlu u nedjelju (20:45 sati).

Dodatne kvalifikacije za SP (prva utakmica): Hrvatska - Grčka 4:1 (Modrić 13.-11m, Kalinić 19., Perišić 33., Kramarić 49./Sokratis 30.)