Objavljeno: Ned 17.10.2021.

Druga HNL: BSK od Jaruna preuzeo vrh ljestvice

Nakon devetog kola Druge lige, na prvo mjesto ljestvice vratili su se nogometaši BSK-a, koji su u ovom kolu svladali Dugopolje s 2:0 na domaćem terenu. U 27. minuti Čikvar je doveo domaći sastav u vodstvo, ali je BSK od kraja prvog dijela ostao s igračem manje zbog isključenja Bernobića. No, Dugopolje nije iskoristilo takvu situaciju. Štoviše, u 78. minuti je Ilić zabio novi gol za domaćina, čime je potvrđena pobjeda i dolazak na prvo mjesto.

Drugi poraz u sezoni upisao je Rudeš koji je gostovao u Zmijavcima. Domaća Croatia je pobijedila 1:0 golom Mrkonjića s bijele točke u 80. minuti.

Dinamo II je s 2:1 bio bolji od Sesveta. Strijelci su za drugu momčad Dinama bili Rukavina u prvom i Barišić u drugom poluvremenu, dok je u završnici dvoboja Mihaljević tek potpisao počasni gol za Sesvete.

Druga liga, 9. kolo: BSK - Dugopolje 2:0 (Čikvar 27., Ilić 78.), Dinamo II - Sesvete 2:1 (Rukavina 7., Barišić 61./Mihaljević 83.), Croatia - Rudeš 1:0 (Mrkonjić 80.-11m), Solin - Jarun 1:1 (Mamić 86./Brkić 90.+4), Cibalia - Osijek II 1:0 (Perić-Komšić 65.), Kustošija - Dubrava Tim Kabel 0:0, Opatija - Varaždin 2:2 (Belančić 9., Knežević 69./Postonjski 79., Šego 90.+2), Inter-Zaprešić - Orijent 1919 1:0 (Rešetar 63.)

Redoslijed: 1. BSK 17 bodova, 2. Jarun 16, 2. Rudeš 15, 3. Dugopolje 14, 4. Orijent 1919 14, 6. Croatia 14, 7. Varaždin 13, 7. Dubrava Tim Kabel 13, 8. Opatija 11, 9. Cibalia 11, 10. Dinamo II 11, Osijek II 11, 12. Solin 10, 13. Sesvete 10, 15. Inter-Zaprešić 7, 16. Kustošija 5