Objavljeno: Sub 28.05.2022.

Druga HNL: Croatia iz Zmijavaca skliznula u trećeligaško okruženje

Odigrano je posljednje, 30. kolo ovosezonske Druge lige te su nestali svi upitnici i u donjem domu ljestvice. Od ranije je bilo poznato kako se Dinamo II i Osijek II više ne mogu natjecati u Drugoj ligi, dok su po plasmanu ranije drugoligaški status izgubili Opatija i Sesvete.

Nesretnik posljednjeg kola je Croatia iz Zmijavaca koja je u direktnom dvoboju za ostanak u Drugoj ligi poražena u Vinkovcima od Cibalije s 0:1. Utakmicu je odlučio, u završnici sezone sjajni, Filip Jazvić koji je postigao jedini pogodak u 76. minuti.

Croatia se mogla spasiti unatoč porazu, ali s obzirom na sve ostale rezultate Dugopolje nije smjelo pobijediti Rudeš na domaćem terenu. Croatia je imala povoljan rezultat jer je 2:2 bilo sve do 88. minute. No, tada je pogodak spasa za Dugopolje dao Ivan Brnić, inače dvostruki strijelac na susretu. Još je jedan za domaćina dodao Rodić, dok je oba gola za Rudeš postigao Sekulić.

Pobjede vrijedne spasa u zadnjem su kolu upisali Orijent 1919 i Solin. Orijent 1919 je, uz dva gola Durdova i jedan Fatića, pobijedio Opatiju s 3:0, dok su Solinjani slavili u Zaprešiću kod Intera s 1:0 golom Kaćunka već u šestoj minuti. Za Zaprešićane je to bio prvi poraz, nakon više od tri mjeseca.

Kada je u pitanju vrh ljestvice sve su dvojbe otklonjene u pretposljednjem kolu kada je Varaždin potvrdio povratak u HT Prvu ligu. U zadnjem kolu Varaždin je gostovao kod Dubrave Tim Kabel gdje je gubio 0:2 sve do 65. minute. No, Varaždinci su ipak sa stilom odradili posljednji posao te su do kraja okrenuli rezultat u svoju korist. Pobijedili su 3:2 golovima Brodića te Elezija u 87. i Herrere u 89. minuti. Inače, u zadnjem kolu igrači Varaždina su i službeno primili pehar za naslov drugoligaškog prvaka.

Druga HNL, 30. kolo: Osijek II - BSK 1:1 (Mikolčić 69./Gačić 41.), Kustošija - Dinamo II 3:2 (Šaronja 32., Šimunić 76., Jurčec 89./Šaranić 51.-11m, Barišić 65.-11m), Inter-Zaprešić - Solin 0:1 (Kaćunko 6.), Cibalia - Croatia 1:0 (Jazvić 76.), Orijent 1919 - Opatija 3:0 (Fatić 15., Durdov 32., 56.), Dubrava Tim Kabel - Varaždin 2:3 (Ljubanović 18., Čoko 54./Brodić 65., Elezi 87., Herrera 89.), Dugopolje - Rudeš 3:2 (Brnić 29., 88., Rodić 54.-11m/Sekulić 28., 77.), Sesvete - Jarun 3:2 (Karoglan 13., Zdunić 66., Vujanić 80./Brkić 31.-11m, Blaževski 58.)

Redoslijed: 1. Varaždin 63 boda, 2. Rudeš 56, 3. Inter-Zaprešić 48, 4. Jarun 44, 5. Kustošija 42, 6. Cibalia 41, 7. Dinamo II 41, 8. Solin 40, 9. Orijent 1919 40, 10. Dugopolje 40, 11. Dubrava Tim Kabel 39, 12. BSK 39, 13. Croatia 38, 14. Sesvete 34, 15. Osijek II 34, 16. Opatija 25