Objavljeno: Sub 27.11.2021.

Druga HNL: Dubrava Tim Kabel na vrhu, Cibalia okrenula 0:3 protiv Solina

Nakon utakmica 14. kola Druge lige, dogodila se nova promjena na samom vrhu drugoligaške ljestvice. Novi lider je Dubrava Tim Kabel, sastav koji iza sebe ima niz od četiri ligaške pobjede. U ovom kolu Dubrava Tim Kabel je, kao domaćin, svladala fenjeraša Opatiju s 1:0, a utakmica je odlučena već u desetoj minuti, kada je jedini gol zabio Alghoul.

Dosadašnji lider Varaždin je na teškom gostovanju kod Dugopolja odigrao 0:0, dok je Orijent 1919 na svojoj Krimeji bio bolji od Croatije iz Zmijavaca s 3:2. U ovom ogledu su se dogodila dva preokreta. Gosti su domaće vodstvo od 25. minute (Senčar) anulirali do odlaska na odmor i za to su bili zaslužni Mrkonjić (jedanaesterac) i Gudelj. No, u drugom poluvremenu, točnije u posljednjih deset minuta, novi preokret su kreirali domaći igrači. Fatić je u 81. izjednačio na 2:2, dok je Tadejević u 86. minuti bio miran kod izvođenja jedanaesterca te ja zabio za domaće slavlje 3:2.

Još spektakularnija je bila utakmica u Vinkovcima u kojoj je Cibalia pobijedila Solin 5:3, premda je gubila 0:3. Nakon 20-ak minuta igre, gosti su imali golemu prednost od 3:0 (Dadić u 15., Jurić u 18. i Durdov u 23. minuti). Još u 85. minuti Solin je imao vodstvo (3:2), a onda je uslijedila kulminacija. Pušić (jedanaesterac), Oršolić i Dogan su zabijali za pobjedu Cibalije 5:3.

Loš niz rezultata BSK-a se nastavlja te su kod Kustošije izgubili 0:1, što je BSK-u treći ligaški poraz u nizu. Utakmicu je već u šestoj minuti odlučio strijelac Vukelić.

Druga HNL, 14. kolo: Orijent 1919 - Croatia 3:2 (Senčar 25., Fatić 81., Tadejević 86.-11m/Mrkonjić 29.-11m, Gudelj 41.), Osijek II - Jarun 0:0, Dugopolje - Varaždin 0:0, Dubrava Tim Kabel - Opatija 1:0 (Alghoul 10.), Cibalia - Solin 5:3 (Pušić 39.-11m, 85.-11m, Miljanić 47., Oršolić 87., Dogan 90.+1/Dadić 15., Jurić 18., Durdov 23.), Kustošija - BSK 1:0 (Vukelić 6.), Sesvete - Rudeš 0:0, Inter-Zaprešić - Dinamo II 1:1 (Rak 84.-11m/Laća 7.)

Redoslijed: 1. Dubrava Tim Kabel 25 bodova, 2. Varaždin 24, 3. Orijent 1919 23 (-1), 4. Croatia 23, 5. Rudeš 22, 6. Dugopolje 21, 7. Jarun 20, 8. BSK 20 (-1), 9. Inter-Zaprešić 18, 10. Sesvete 17, 11. Osijek II 17, 12. Kustošija 15, 13. Cibalia 15, 14. Dinamo II 15 (-1), 15. Solin 13, 16. Opatija 11