Objavljeno: Sub 15.08.2020.

Druga HNL: Dugopolje bolje od Cibalije

U jedinoj utakmici subotnjeg programa Druge HNL Dugopolje je na stadionu Hrvatskih vitezova svladalo Cibaliju rezultatom 2:1. Momčad Jure Srzića kapitalnu je prednost stekla pred kraj prvog dijela kada je pogocima Ivana Markote u 39. i Mateja Jukića iz 45. otišla na predah s velika dva gola prednosti. Vinkovčani su po početku nastavka smanjili na 2:1. Iz kaznenog udarca u 50. minuti zabio je Mate Bajić. No, to je ujedno bilo sve što su gosti napravili pa su bodovi ostali u Dugopolju.

Opatija je u petak na Kantridi pobijedila Hajduk II rezultatom 2:1. Gosti su poveli preko Chinedua u 16. minuti i taj su rezultat držali sve do 57. kada je za 1:1 zabio Antonio Pejanović. Isti igrač donio je pobjedu domaćima fantastičnim pogotkom u 94. minuti.

Hrvatski dragovoljac slavio je protiv Croatije iz Zmijavaca pogotkom Leona Ernsta Habiba u 45. minuti. Domaći su tijekom cijelog susreta bili bolja momčad i zasluženo su odnijeli pobjedu u El Patrioticu.

Kustošija je protiv Sesveta povela pogotkom Ljubanovića iz kaznenog udarca, no ipak nije uspjela zadržati nalete gostiju koji su do kraja dvoboja zabili čak četiri pogotka. Strijelci za goste bili su Karlo Igor Majić, Nino Stojanović i dva puta Mihovil Geljić.

Na utakmici Inter-Zaprešića i Solina palo je čak pet golova i kiše za bar pet mjeseci. Domaćin je poveo autogolom Tomića u trećoj minuti, dok je za 2:0 zabio Silvio Goričan, a onda je uslijedila oluja i prekid od sat vremena. Nakon prekida Šošić je zabio za 2:1, dok su do kraja susreta za domaće pogađali još Marko Vranjković i Ivan Abramović.

Druga HNL, 1. kolo: Dinamo II - BSK 3:0 (Tueto 13., Marin 17., 77.), Opatija - Hajduk II 2:1 (Chinedu 16./Pejanović 57., 90.+4), Inter-Zaprešić - Solin 4:1 (Goričan 17., Abramović 81., Vranjković 87./Tomić 3.-ag, Šošić 75.), Hrvatski dragovoljac - Croatia Zmijavci 1:0 (Habib 45.+1), Kustošija - Sesvete 1:4 (Ljubanović 15./Majić 50., Geljić 66., 71., Stojanović 90.), Dugopolje - Cibalia 2:1 (Markota 39., Jukić 45./Bajić 50.)