Objavljeno: Sub 25.09.2021.

Druga HNL: Dugopolje i Sesvete uspješni gosti

Odigrane su prve četiri utakmice sedmog kola Druge lige, a vodeći Rudeš nije uspio slomiti Dinamo II u gostima te je ogled završio bez pobjednika i golova. U 33. minuti je Laća iz Dinama II propustio idealnu priliku, jer je njegov udarac s bijele točke obranio vratar Rudeša Mustapić.

Još uvijek nijednu pobjedu u sezoni nema Kustošija, koja je u ovom kolu izgubila domaću utakmicu od Sesveta (1:2). Nakon gostujućeg vodstva (Baltić), za Kustošiju je u 73. minuti izjednačio Kim. Odluka je pala u 80. minuti kada je Geljić pogodio za slavlje Sesveta.

Uvjerljivo je bilo Dugopolje na gostovanju kod Intera u Zaprešiću te je slavilo 4:1, a Inter-Zaprešić je ostao posljednji na ljestvici. Bašić, Brnić, Maganjić i Rodić su pogađali domaću mrežu za uvjerljivo slavlje, dok je za domaćina Rešetar bio autor počasnog gola.

U Vinkovcima je Cibalia s 2:0 bila bolja od Dubrave Tim Kabel, a strijelci su tijekom drugog poluvremena bili Jelić i Pušić (jedanaesterac).

Druga liga, 7. kolo: Cibalia - Dubrava Tim Kabel 2:0 (Jelić 50., Pušić 75.-11m), Inter-Zaprešić - Dugopolje 1:4 (Rešetar 88./Bašić 20., Brnić 29., Maganjić 33., Rodić 90.+5-11m), Kustošija - Sesvete 1:2 (Kim 73./Baltić 31., Geljić 80.), Dinamo II - Rudeš 0:0

Nedjelja (26.9.): Orijent 1919 - Osijek II (16 sati), BSK - Jarun (16 sati), Solin - Varaždin (16 sati), Croatia - Opatija (16 sati)

Redoslijed: 1. Rudeš 12 bodova, 2. Jarun 11 (-1), 3. Dugopolje 11, 4. Orijent 1919 11 (-1), 5. BSK 10 (-1), 6. Sesvete 10, 7. Solin 9 (-1), 8. Dubrava TK 9, 9. Dinamo II 8, 10. Osijek II 8 (-1), 11. Croatia 8 (-1), 12. Cibalia 8, 13. Opatija 7 (-1), 14. Varaždin 6 (-1), 15. Kustošija 4, 16. Inter-Zaprešić 4