Objavljeno: Pet 16.08.2019.

Druga HNL: Dva remija na otvaranju

U prva dva susreta na otvaranju nove sezone Druge HNL ostvarena su dva remija u Sesvetama i Čakovcu.

Prvu utakmicu ove sezone odigrali su Sesvete i Cibalia. Domaća momčad bolje je otvorila susret te je već u petoj minuti zaradila jedanaesterac koji u gol ipak nije pretvorio Bruno Sunagić. Kazna za promašaj stigla je već u 14. minuti kada je Nebeskoplave u vodstvo doveo Antonio Stupar.

U drugom dijelu Cibalia je imala par izglednih prilika osigurati veliku gostujuću pobjedu, no nije ih iskoristila pa je Vedran Mesec tri minute prije kraja susreta postavio konačnih 1:1.

Na drugoj utakmici dana između Međimurja i Orijenta 1919 prvi su poveli domaći preko Stjepana Šimičića u 62. minuti. Međimurci ipak nisu uspjeli zadržati vodstvo do kraja susreta jer je u 85. minuti Dominik Mulac donio prvi bod Orijentu 1919.

Druga HNL, 1. kolo: Sesvete - Cibalia 1:1 (Mesec 87./Stupar 14.), Međimurje - Orijent 1919 1:1 (Šimičić 62./Mulac 85.)