Objavljeno: Ned 05.05.2019.

Druga HNL: Hajduk II svladao Šibenik i pomogao Varaždinu

Hajduk II pobijedio je s 2:0 Šibenik u dalmatinskom derbiju 23. kola Druge lige čime je uvelike pomogao Varaždinu, vodećoj momčadi na ljestvici.

Varaždin i Šibenik se bore za direktni ulazak u HT Prvu ligu, a sada je situacija takva da Varaždinci imaju dva boda više, a uz to do kraja na domaćem terenu igraju utakmicu protiv Šibenika.

Šibenčani su gol na Poljudu primili u prvoj minuti! Zabio je Teklić i tih je 1:0 stajalo sve do 91. minute kada je splitsku pobjedu potvrdio Delić. Bio je to drugi poraz u nizu za Šibenik i druga utakmica kako nije zabio gol (prije toga je Šibenik na Šubićevcu izgubio od Dugopolja 0:1).

Dinamo II je u Zagrebu pobijedio Zadar 2:1. Leon Šipoš je u 38. minuti pogodio za 1:0 druge momčadi Dinama, ali je u samom smiraju prvog dijela izjednačio Begić. Dinamo II je vratio rezultatsku prednost u 66. minuti kada je Mario Ćuže, kasnije se ispostavilo, postigao pobjednički pogodak.

Druga HNL, 23. kolo: Dinamo II - Zadar 2:1 (Šipoš 38., Ćuže 66./Begić 45.), Hajduk II - Šibenik 2:0 (Teklić 1., Delić 90.+1), Osijek II - Solin 0:0, Dugopolje - Sesvete 1:1 (Primorac 58./Tolić 22.-11m), Lučko - BSK 2:3 (Polić 20., Škvorc 24./Ilić 26., 50., 72.), Varaždin - Međimurje 4:0 (Benko 16., 64., Fućak 36., Jertec 90.+1), Kustošija - Hrvatski dragovoljac 0:1 (Majstorović 65.-11m)

Redoslijed: 1. Varaždin 44, 2. Šibenik 42, 3. Hajduk II 39, 4. Dugopolje 39, 5. Osijek II 38, 6. Sesvete 36, 7. Dinamo II 34, 8. Zadar 28, 9. Hrvatski dragovoljac 26, 10. Kustošija 25, 11. Lučko 24, 12. BSK 23, 13. Solin 22, 14. Međimurje 21