Objavljeno: Pet 26.04.2019.

Druga HNL: Hajduk II u završnici svladao Hrvatski dragovoljac

U petak su odigrane uvodne tri utakmice 22. kola Druge lige u kojima su pobjede ostvarili Hajduk II i Sesvete, dok su Međimurje i Kustošija remizirali.

Hajduk II je barem privremeno skočio na treće mjesto ljestvice. Splićani su u Zagrebu pobijedili Hrvatski dragovoljac s minimalnih 1:0, a utakmica je odlučena u samoj završnici kada je u 89. minuti jedini pogodak postigao Ivan Brnić.

Sesvete su potvrdile dobru formu domaćom pobjedom protiv Lučkog od 3:1. Markota je u 38. minuti doveo Sesvete u vodstvo, no gosti su se brzo vratili tako što je u 44. na 1:1 izjednačio Škvorc. No, Sesvete su u nastavku obavile konačan posao za osvajanje tri boda. Zenko je u 68. zabio za 2:1, a Vranjković u 94. za konačnih 3:1.

Međimurje je golom Režića u 32. minuti iz jedanaesterca sve do završnice imalo u džepu tri važna boda protiv Kustošije u borbi za opstanak. No, u 80. minuti Karlo Deak je izjednačio i s tih 1:1 završio je ogled u Čakovcu.

Druga HNL, 22. kolo: Sesvete - Lučko 3:1 (Markota 39., Zenko 68., Vranjković 90.+4/Škvorc 44.), Hrvatski dragovoljac - Hajduk II 0:1 (Brnić 89.), Međimurje - Kustošija 1:1 (Režić 32.-11m/Deak 80.)

Subota (27.4.): Solin - BSK (17 sati), Šibenik - Dugopolje (17 sati), Zadar - Varaždin (17 sati)

Nedjeljak (28.4.): Osijek II - Dinamo II (17 sati)

Redoslijed: 1. Šibenik 42, 2. Varaždin 41, 3. Hajduk 36 (+1), 4. Sesvete 35 (+1), 5. Dugopolje 35, 6. Osijek II 34, 7. Dinamo II 31, 8. Kustošija 25 (+1), 9. Zadar 25, 10. Lučko 24 (+1), 11. Hrvatski dragovoljac 23 (+1), 12. Međimurje 21 (+1), 13. Solin 20, 14. BSK 19