Objavljeno: Sub 04.05.2019.

Druga HNL: Hat-trick Ilića za veliki preokret BSK-a u Lučkom

U velikog se junaka BSK-a pretvorio Hrvoje Ilić tijekom utakmice 23. kola Druge lige i gostovanja kod Lučkog. BSK se bori za ostanak u drugoligaškom okruženju, a u aktualnom kolu osvojio je super vrijedna tri boda u gostima kod Lučkog (3:2), iako je domaćin vodio 2:0. Polić u 20. i Škvorc u 24. minuti postizali su golove za 2:0 domaćina, ali odmah nakon toga krenula je simultanka Ilića. U 26. je smanjio na 1:2, u 50. izjednačio na 2:2, a u 72. minuti zabio za konačno 3:2 slavlje BSK-a.

Varaždin je opet vodeća momčad na ljestvici (dva boda ispred Šibenika), no šibenski će nogometaši tek odigrati svoj ogled ovog kola. Varaždin je rutinski s 4:0 svladao Međimurje na domaćem stadionu. Leon Benko, prvi strijelac Lige, postigao je dva pogotka (sada je ukupno na 18 golova), dok su po još jedan dodali Fućak i Jertec.

Osijek II i Solin odigrali su utakmicu bez golova, dok su bodove podijelili i Dugopolje i Sesvete (1:1). Gosti su poveli golom Marka Tolića u 22. minuti iz jedanaesterca, ali je Ivan Primorac izjednačio u 58. minuti.

Druga HNL, 23. kolo: Osijek II - Solin 0:0, Dugopolje - Sesvete 1:1 (Primorac 58./Tolić 22.-11m), Lučko - BSK 2:3 (Polić 20., Škvorc 24./Ilić 26., 50., 72.), Varaždin - Međimurje 4:0 (Benko 16., 64., Fućak 36., Jertec 90.+1), Kustošija - Hrvatski dragovoljac 0:1 (Majstorović 65.-11m)

Nedjelja (5.5.): Dinamo II - Zadar (17 sati), Hajduk II - Šibenik (17 sati)

Redoslijed: 1. Varaždin 44, 2. Šibenik 42 (-1), 3. Dugopolje 39, 4. Osijek II 38, 5. Hajduk II 36 (-1), 6. Sesvete 36, 7. Dinamo II 31 (-1), 8. Zadar 28 (-1), 9. Hrvatski dragovoljac 26, 10. Kustošija 25, 11. Lučko 24, 12. BSK 23, 13. Solin 22, 14. Međimurje 21