Objavljeno: Pet 21.02.2020.

Druga HNL: Hrvatski dragovoljac slavio u Čakovcu

U petak je nastavljena sezona u Drugoj ligi te su odigrane prve dvije utakmice 17. kola.

Dubrava Tim Kabel je s 2:1 pobijedila Cibaliju, posljednju momčad na ljestvici, iako je do kraja strahovala za tri boda. Dubrava Tim Kabel povela je već u petoj minuti kada je Juranović realizirao jedanaesterac, a u 27. je bilo 2:0 nakon gola Alghoula. Gosti su preko Galića u drugom dijelu smanjili, a od 64. minute domaćin je ostao s igračem manje (drugi žuti karton Oliveire Nonata). No, prednost od jednog gola Dubrava Tim Kabel ipak je zadržala do kraja.

Istim je rezultatom Hrvatski dragovoljac slavio u Čakovcu, iako je Međimurje povelo golom Šimičića u 23. minuti. Ali, u nastavku se dogodio potpuni preokret. Prvo je Mrkonjić u 57. izjednačio, dok je Ilić u 79. pogodio za slavlje gostiju koji su na ljestvici ovom pobjedom preskočili Čakovčane.

Druga liga, 17. kolo: Dubrava Tim Kabel - Cibalia 2:1 (Juranović 5.-11m, Alghoul 27./Galić 57.), Međimurje - Hrvatski dragovoljac 1:2 (Šimičić 23./Mrkonjić 57., Ilić 79.)

Subota (22.2.): Šibenik - Rudeš (13 sati, uživo na HNTV-u), Kustošija - Hajduk II (15 sati), Dinamo II - Orijent 1919 (15 sati), Solin - Sesvete (15 sati)

Nedjelja (23.2.): Croatia - Dugopolje (15 sati), BSK - Osijek II (15 sati)

Redoslijed: 1. Šibenik 39, 2. Orijent 1919 29, 3. Rudeš 28, 4. Hajduk II 26, 5. Dinamo II 25, 6. Croatia 24, 7. Sesvete 23, 8. Hrvatski dragovoljac 23 (+1), 9. Međimurje 22 (+1), 10. Osijek II 21, 11. Dugopolje 21, 12. Dubrava Tim Kabel 20 (+1), 13. Kustošija 18, 14. BSK 16, 15. Solin 14, 16. Cibalia 11 (+1)