Objavljeno: Pet 02.04.2021.

Druga HNL: Hrvatski dragovoljac sve dalje od pratnje

Šest utakmica 24. kola Druge lige odigrano je ovog petka, a vodeći Hrvatski dragovoljac ostvario je novu pobjedu koja ga dodatno učvršćuje na prvom mjestu ljestvice.

Na domaćem terenu Hrvatski dragovoljac je s 1:0 svladao Kustošiju, a gol vrijedan tri boda bio je autogol Pavkovića u 42. minuti. Inače, prekinut je dugački niz Kustošije koja je prije ovog kola 13 utakmica u nizu, u Drugoj ligi, bila bez poraza (četiri pobjede i devet remija).

Veliki susjedski derbi Orijenta 1919 i Opatije završio je uvjerljivim slavljem domaćina 4:1. U prvih 20 minuta nezaustavljiv je bio Mateo Monjac koji je tom periodu postigao čak tri gola, a još je Fućak dodao jedan za 4:0 Orijenta 1919 na poluvremenu. U tri minute, početkom drugog dijela, domaći igrač Putnik je zaradio dva žuta kartona što je Opatija iskoristila tek za jedan gol do kraja (Bjelanović).

Jednako sjajnu partiju odigrao je i Toni Fruk koji je zabio tri gola za slavlje Dubrave Tim Kabel protiv Dinama II od 3:1. Jedan od njih Fruk je zabio uz sjajno izvedene "škarice".

Na drugo mjesto se probio BSK koji je golovima Dabre i Čikvara slavio kod Cibalije 2:0, a uspješan je gost bio i Inter-Zaprešić koji je pobijedio Osijek II 2:1 golovima Šrolera i Dobrića.

Rudeš je dva puta vodio u Splitu protiv Hajduka II (golovima Kolege), ali je završilo podjelom bodova (2:2) uslijed dva pogotka Šarića.

Druga HNL, 24. kolo: Orijent 1919 - Opatija 4:1 (Monjac 13., 17., 21., Fućak 35./Bjelanović 67.), Osijek II - Inter-Zaprešić 1:2 (Beljo 90.+3/Šroler 49., Dobrić 73.), Hrvatski dragovoljac - Kustošija 1:0 (Pavković 42.-ag), Dubrava Tim Kabel - Dinamo II 3:1 (Fruk 34., 59., 63./Krizmanić 74.), Cibalia - BSK 0:2 (Dabro 7., Čikvar 27.), Hajduk II - Rudeš 2:2 (Šarić 30., 73.-11m/Kolega 14., 40.), Solin - Sesvete 2:2 (Puljić 28., Ninčević 53.-11m/Sabljo 23., Majić 40.)

Subota (3.4.): Junak - Međimurje (16:30 sati)

Odgođeno: Croatia - Dugopolje

Redoslijed: 1. Hrvatski dragovoljac 45, 2. BSK 40, 3. Opatija 38, 4. Dugopolje 37 (-1), 5. Orijent 1919 36, 6. Rudeš 36, 7. Osijek II 35, 8. Cibalia 35, 9. Sesvete 35, 10. Croatia 34 (-1), 11. Kustošija 34, 12. Dubrava Tim Kabel 33, 13. Hajduk II 27, 14. Inter-Zaprešić 24, 15. Međimurje 24 (-1), 16. Dinamo II 22, 17. Solin 22, 18. Junak 20 (-1)