Objavljeno: Sub 16.10.2021.

Druga HNL: Jarun i Varaždin u nadoknadi do boda

U subotu su odigrane četiri utakmice devetog kola Druge lige, a lider Jarun spasio se od poraza u Solinu u 94. minuti susreta. Solin i Jarun su odigrali izjednačenu utakmicu koja je završila 1:1, a pogoci su postignuti u finišu ogleda. Domaćin je poveo u 86. minuti kada je Mamić lijepo zabio glavom i Solin je vodio sve do 94. minute, ali je tada, nakon kornera, loptu na drugoj vratnici dočekao Brkić i zabio za bod Jaruna.

Slična je bila utakmica između Opatije i Varaždina (2:2) u kojoj je domaćin imao sigurno vodstvo od 2:0 za koje su bili zaslužni Belančić i Knežević. No, Varaždin, koji je u dobrom ritmu (imao je dvije vezane pobjede prije ovog gostovanja), nije odustajao te je prvo smanjio (Postonjski u 79.), a potom došao i do boda golom Šege u 92. minuti.

Cibalia je svladala Osijek II s 1-0 golom Perića-Komšića u 65. minuti, dok je Kustošija i dalje jedina momčad u Ligi bez pobjede. Ovaj put je odigrala tek 0:0 na domaćem terenu protiv Dubrave Tim Kabel.

Druga liga, 9. kolo: Solin - Jarun 1:1 (Mamić 86./Brkić 90.+4), Cibalia - Osijek II 1:0 (Perić-Komšić 65.), Kustošija - Dubrava Tim Kabel 0:0, Opatija - Varaždin 2:2 (Belančić 9., Knežević 69./Postonjski 79., Šego 90.+2), Inter-Zaprešić - Orijent 1919 1:0 (Rešetar 63.)

Nedjelja (17.10.): BSK - Dugopolje (15 sati), Dinamo II - Sesvete (15 sati), Croatia - Rudeš (15 sati)

Redoslijed: 1. Jarun 16 bodova, 2. Rudeš 15 (-1), 3. Dugopolje 14 (-1), 4. Orijent 1919 14, 5. BSK 14 (-1), 6. Varaždin 13, 7. Dubrava Tim Kabel 13, 8. Opatija 11, 9. Cibalia 11, 10. Osijek II 11, 11. Croatia 11 (-1), 12. Solin 10, 13. Sesvete 10 (-1), 14. Dinamo II 8 (-1), 15. Inter-Zaprešić 7, 16. Kustošija 5