Objavljeno: Sub 02.10.2021.

Druga HNL: Jarun s dva igrača manje svladao Dinamo II

Pobjedom protiv Dinama II od 2:0, u utakmici osmog kola Druge lige, nogometaši Jaruna su se vratili na prvo mjesto drugoligaške ljestvice. Golovima Karamatića u 27. i Kelave u 56. minuti Jarun je slomio Dinamo II, no od 61. do 67. minute domaći sastav je zaradio čak dva isključenja (Kelava i Jugović), ali je uspio do kraja sačuvati vrlo važna tri boda.

Jarun u stopu prati Rudeš, koji je uzeo tri domaća boda protiv Solina (1:0). Jedini strijelac je bio Kamga u 29. minuti.

Na samom dnu ljestvice i dalje su Kustošija i zaprešićki Inter koji su izgubili i u ovom kolu. Dugopolje je s 1:0 svladalo Kustošiju golom Brnića, dok je istim rezultatom Dubrava Tim Kabel bila bolja od Zaprešićana. U tom susretu jedini je strijelac bio Kapitanović.

Najuvjerljiviju pobjedu kola ostvario je Varaždin, koji je na svom stadion slomio Croatiju iz Zmijavaca s 5:1. Pet različitih strijelaca kreiralo je ovo slavlje Varaždina (Grgec, Teklić, Herrera, Senić i Posavec), dok je na drugoj strani počasni gol dao Šabić.

Uspješan gost bila je Opatija koja je slavila kod Osijeka II s 2:0, a igrač utakmice je bio Pejanović, strijelac oba gostujuća pogotka.

Druga liga, 8. kolo: Osijek II - Opatija 0:2 (Pejanović 66.-11m, 81.), Varaždin - Croatia 5:1 (Grgec 7., Teklić 14., Herrera 16., Senić 26., Posavec 50./Šabić 35.), Rudeš - Solin 1:0 (Kamga 29,.), Jarun - Dinamo II 2:0 (Karamatić 27., Kelava 56.), Dugopolje - Kustošija 1:0 (Brnić 69.), Dubrava Tim Kabel - Inter-Zaprešić 1:0 (Kapitanović 12.), Sesvete - BSK 0:1 (Lozić 60.)

Nedjelja (3.10.): Orijent 1919 - Cibalia (15 sati, uživo na HNTV-u)

Redoslijed: 1. Jarun 15 bodova, 2. Rudeš 15, 3. Dugopolje 14, 4. BSK 14, 5. Varaždin 12, 6. Dubrava Tim Kabel 12, 7. Orijent 1919 11 (-1), 8. Osijek II 11, 9. Croatia 11, 10. Opatija 10, 11. Sesvete 10, 12. Solin 9, 13. Dinamo II 8, 14. Cibalia 8 (-1), 15. Kustošija 4, 16. Inter-Zaprešić 4