Objavljeno: Sub 26.10.2019.

Druga HNL: Jubilarna deseta pobjeda Šibenika

U subotu su odigrane četiri utakmice 11. kola Druge lige, a novi je korak prema povratku u prvoligaško društvo napravio Šibenik.

Na domaćem terenu Šibenik je dominirao protiv Cibalije, ali je pobijedio tek s minimalnih 1:0. Strijelac jedinog pogotka bio je Luka Juričić u 61. minuti, a Šibenik je time došao do jubilarne desete pobjede u sezoni.

Prvi pratitelj Šibenika je Orijent 1919 koji je u ovom kolu pobijedio Osijek II u gostima s 3:1, iako je domaćin vodio 1:0 golom Latkovića. No, Smolčić je krajem prvog dijela izjednačio, a u 55. minuti Osijek II ostao je s igračem manje (Magdić). To su iskoristili Monjac i još jednom Smolčić za konačno slavlje riječkog sastava od 3:1.

U derbiju začelja BSK je u gostima pobijedio Kustošiju s 3:0, napustio je dno ljestvice i prepustio ga, ponovno, upravo Kustošiji. Svi su golovi postignuti u drugom dijelu, a dali su ih Blatančić, Dabro (jedanaesterac) i Gvozdenović.

Dugopolje je kao domaćin svladalo Solin 3:1. Čak sat vremena gosti su imali igrača manje, ali su sve do 75. minute držali 1:1. No, tada su domaću premoć u pobjedu pretvorili strijelci Bulbwa i Bosančić.

Druga HNL, 11. kolo: Šibenik - Cibalia 1:0 (Juričić 61.), Kustošija - BSK 0:3 (Blatančić 55., Dabro 77.-11m, Gvozdenović 86.), Dugopolje - Solin 3:1 (Jukić 1.-11m, Bulbwa 75., Bosančić 79./Šimunac 48.), Osijek II - Orijent 1919 1:3 (Latković 31./Smolčić 45., 83., Monjac 56.), Dubrava Tim Kabel - Međimurje 1:2 (Juranović 23./Šimičić 48., Ikić 49.)

Nedjelja (27.10.): Croatia - Dinamo II (13 sati, uživo na HNTV-u), Hajduk II - Sesvete (14 sati), Rudeš - Hrvatski dragovoljac (14 sati)

Redoslijed: 1. Šibenik 30, 2. Orijent 1919 21, 3. Osijek II 17, 4. Sesvete 17 (-1), 5. Rudeš 17 (-1), 6. Dugopolje 17, 7. Hajduk II 16 (-1), 8. Dinamo II 14 (-2), 9. Croatia 14 (-1), 10. Međimurje 13, 11. Dubrava Tim Kabel 12, 12. Solin 11 (-1), 13. BSK 10, 14. Cibalia 9, 15. Hrvatski dragovoljac 8 (-1), 16. Kustošija 8