Objavljeno: Sub 25.05.2019.

Druga HNL: Međimurje ostalo, Lučko ispalo u Treću ligu

U posljednjem, 26. kolu Druge lige nije se odlučivalo o pozicijama na samom vrhu, no itekako napeto i zanimljivo bilo je u donjem dijelu ljestvice gdje se odlučivalo o opstanku.

U najgoroj poziciji prije posljednjeg kola bilo je Međimurje, no Čakovčani su na domaćem terenu svladali Zadar 4:1, a pri ostanku su im pomogli i igrači druge momčadi Hajduka koji su slavili kod Lučkog 2:0 čime je u Treću ligu ispalo Lučko. Zajedno sa Zadranima koji nisu dobili licencu za iduću sezonu. Lučko je "pokopao" Michele Šego s dva pogotka za splitskih 2:0. Međimurje je, pak, povelo već u drugoj minuti kada je Režić realizirao jedanaesterac, no Zadar je izjednačio (i razveselio Lučko) u 49. minuti kada je izjednačio Tokić. Čakovčani su, međutim, do pobjede, ali i do nastavka drugoligaškog života došli golovima Ikića u 53. i 85. minuti te Munivrane u 70. minuti.

Prije posljednjeg kola u opasnosti od ispadanja bili su i Solin i BSK, ali su obje momčadi pobijedile ove subote. Solin je s 1:0 pobijedio Dugopolje pogotkom Grubišića u 83. minuti, a BSK je s 2:0 svladao Kustošiju golovima Ilića i Muženjaka.

Varaždin je ulazak u HT Prvu ligu proslavio remijem kod Sesveta (1:1), gdje su Varaždincima domaćini priredili lijepi doček na terenu u čast naslova prvaka, dok se Šibenik za kvalifikacijske sudare protiv Istre 1961 pripremio uz domaći remi protiv Dinama II (2:2).

Od iduće sezone Druga liga brojat će 16 klubova. Za sada su kao novi članovi Druge lige iz trećeligaškog okruženja sigurni Cibalia, Dubrava Tim Kabel, Opatija i Croatia Zmijavci.

Druga HNL, 26. kolo: Solin - Dugopolje 1:0 (Grubišić 83.), Lučko - Hajduk II 0:2 (Šego 8., 63.), BSK - Kustošija 2:0 (Ilić 9.-11m, Muženjak 44.), Sesvete - Varaždin 1:1 (Vasilj 89./Kesse 13.), Šibenik - Dinamo II 2:2 (Bulat 27., Kendeš 45., Vukorepa 63.-ag/Krizmanić 33.), Hrvatski dragovoljac - Osijek II 0:1 (Plum 24.), Međimurje - Zadar 4:1 (Režić 2.-11m, Ikić 53., 85.,  Munivrana 70./Tokić 49.)

Redoslijed: 1. Varaždin 51, 2. Šibenik 46, 3. Osijek II 44, 4. Hajduk II 43, 5. Dugopolje 43, 6. Sesvete 40, 7. Dinamo II 37, 8. Zadar 34, 9. BSK 28, 10. Solin 28, 11. Kustošija 28, 12. Hrvatski dragovoljac 27, 13. Međimurje 25, 14. Lučko 24