Objavljeno: Sub 01.05.2021.

Druga HNL: Nevjerojatan preokret Sesveta protiv Hrvatskog dragovoljca

Sjajnu su utakmicu 29. kola Druge lige odigrali Sesvete i Hrvatski dragovoljac, najveći kandidat za ulazak u HT Prvu ligu. Iako je Hrvatski dragovoljac vodio 3:1 na poluvremenu, na kraju su se radovali domaći nogometaši koji su slavili 4:3! Majstorović, Bagadur i Florucz su postizali golove za Hrvatski dragovoljac, za lagodnih 3:1 nakon prvih 45 minuta. No, unutar samo pet minuta nastavka dogodio se nevjerojatan obrat. Dva puta je Topić realizirao jedanaesterac, dok je još jedan gol zabio Malekinušić za slavlje Sesveta.

Takav rezultat iz Sesveta najviše je iskoristio Rudeš koji je s 2:1 svladao Dubravu Tim Kabel te se približio Hrvatskom dragovoljcu na dva boda minusa. Strijelci su za Rudeš bili Abdurahimi i Durdov koji je za tri boda zabio četiri minute prije kraja.

Vrlo važnu pobjedu za dodatni bijeg od opasne zone na ljestvici napravio je zaprešićki Inter koji je s 1:0 pobijedio Kustošiju u gostima. Jedini je strijelac bio Goričan nakon sat vremena igre.

Cibalia je bila uvjerljiva protiv Croatije (3:0, strijelci Miljanić, Baltić i Jazvić), dok je Opatija neočekivano prosula domaće bodove protiv Međimurja odigravši 1:1.

Druga HNL, 29. kolo: Cibalia - Croatia 3:0 (Miljanić 10., Baltić 54., Jazvić 82.), Rudeš - Dubrava Tim Kabel 2:1 (Abdurahimi 39., Durdov 86./Fintić 52.), Sesvete - Hrvatski dragovoljac 4:3 (Geljić 38., Topić 57.-11m, 61.-11m, Malekinušić 59./Majstorović 8., Bagadur 31., Florucz 45.), Opatija - Međimurje 1:1 (Matulja 22./Hasanović 56.), Kustošija - Inter-Zaprešić 0:1 (Goričan 60.), BSK - Junak 2:1 (Dabro 60.-11m, Vrdoljak 86./Vuleta 79.)

Nedjelja (2.5.): Solin - Orijent 1919 (14:55 sati, uživo na HNTV-u), Hajduk II - Osijek II (17 sati), Dinamo II - Dugopolje (17 sati)

Redoslijed: 1. BSK 50, 2. Hrvatski dragovoljac 49 (-1), 3. Rudeš 47, 4. Opatija 44, 5. Croatia 43, 6. Kustošija 43, 7. Sesvete 42, 8. Osijek II 41 (-1), 9. Cibalia 41, 10. Dugopolje 39 (-1), 11. Dubrava Tim Kabel 39, 12. Orijent 1919 38 (-1), 13. Inter-Zaprešić 34, 14. Solin 32 (-1), 15. Hajduk II 31 (-1), 16. Dinamo II 29 (-2), 17. Međimurje 28, 18. Junak 27