Objavljeno: Sub 23.11.2019.

Druga HNL: Nova teška pobjeda Šibenika, Dinamo II bolji od Hajduka II

U subotu je odigrana glavnina utakmica 14. kola Druge lige, a novu je pobjedu upisao Šibenik i to ponovno s minimalnih 1:0. Na domaćem terenu drugoligaški lider svladao je Dubravu Tim Kabel, ali jako dugo je domaćin "otključavao" gostujuću bravu. Tek je u 82. minuti pogodak zabio Prince Ampem, ali i to je bilo dovoljno za dodatni bijeg Šibenčana na vrhu ljestvice.

Istim je rezultatom Dinamo II u Zagrebu svladao Hajduk II, a utakmica je odlučena već u 19. minuti kada je gol zabio Roko Baturina.

Dugačku negativnu seriju (osam poraza u nizu) prekinuo je Solin koji je pred svojim navijačima pobijedio Osijek II s 2:0. Prvo je Magdić postigao autogol, a potom je Mornar u 71. minuti potvrdio slavlje Solinjana.

Bez pobjednika je završio ogled Cibalije i Hrvatskog dragovoljca (1:1). Domaćin je vodio (Galić u 37.), ali je samo četiri minute kasnije izjednačio Doležal. Po bod su osvojili Sesvete i Orijent 1919 u dvoboju bez golova.

Druga liga, 14. kolo: Dinamo II - Hajduk II 1:0 (Baturina 19.), Cibalia - Hrvatski dragovoljac 1:1 (Galić 37./Doležal 41.), Solin - Osijek II 2:0 (Mornar 71./Magdić 31.-ag), Šibenik - Dubrava Tim Kabel 1:0 (Ampem 82.), Kustošija - Croatia 1:0 (Kovačević 3.), Sesvete - Orijent 1919 0:0, Međimurje - Rudeš 0:1 (Jurić 42.)

Nedjelja (24.11.): BSK - Dugopolje (13:30 sati)

Redoslijed: 1. Šibenik 36, 2. Orijent 1919 26, 3. Rudeš 24, 4. Hajduk II 22, 5. Sesvete 22, 6. Croatia 21, 7. Dinamo II 21, 8. Dugopolje 20 (-1), 9. Međimurje 19, 10. Osijek II 18, 11. Dubrava Tim Kabel 14, 12. Hrvatski dragovoljac 14, 13. Solin 14, 14. Kustošija 14, 15. BSK 12 (-1), 16. Cibalia 10