Objavljeno: Sri 16.09.2020.

Druga HNL: Orijent 1919 s igračem manje slavio u Zaprešiću

Nogometaši Orijenta 1919 upisali su u petom kolu premijernu pobjedu u novoj sezoni Druge lige. Pobijedila je riječka momčad u Zaprešiću Inter s 2:1 i to igrajući već od 25. minute s igračem manje (isključen je Flego). Domaćin je poveo golom Goričana u 35. minuti, no brojčano slabiji suparnik je preokrenuo rezultat u nastavku golovima Gerca u 48. i Tadejevića u 62. minuti.

Međimurje i vodeći Hrvatski dragovoljac su odigrali 1:1. Poveo je domaćin golom Igreca s bijele točke u 18. minuti, a odmah početkom nastavka izjednačio je Amoateng.

Start sezone za Rudeš je i dalje vrlo loš. Rudeš još uvijek nema nijednu pobjedu, a u ovom kolu je protiv njega tri boda osvojio Dinamo II koji je slavio 3:0. Igrač utakmice bio je Antonio Marin koji je u 17. minuti asistirao Kimu za 1:0, dok je u 31. zabio za 2:0. Na samom kraju susreta Janković je postavio konačnih 3:0.

Marko Dabro je i dalje pravi vođa BSK-a. Taj je sastav kao domaćin slavio protiv Solina 3:1, a Dabro je postigao nova dva pogotka. Još je jednom za domaćina pogodio Dalić, dok je u završnoj fazi dvoboja za goste počasni gol dao Laušić.

Osijek II upisao je drugu pobjedu u nizu. Nakon Junaka doma, Osječani su slavili u gostima kod Dugopolja s 1:0. Strijelac gola vrijednog tri boda bio je Latković.

Junak je osvojio prvi bod u sezoni odigravši u Sinju 0:0 protiv Croatije, a istim je rezultatom završio ogled Kustošije i Dubrave Tim Kabel.

Druga HNL, 5. kolo: Međimurje - Hrvatski dragovoljac 1:1 (Igrec 18.-11m/Amoateng 48.), Inter-Zaprešić - Orijent 1919 1:2 (Goričan 35./Gerc 48., Tadejević 62.), Junak - Croatia 0:0, Dugopolje - Osijek II 0:1 (Latković 61.), Kustošija - Dubrava Tim Kabel 0:0, Dinamo II - Rudeš 3:0 (Kim 17., Marin 31., Janković 90.), BSK - Solin 3:1 (Dabro 38., 68., Dalić 60./Laušić 80.), Opatija - Cibalia 0:1 (Baraban 80.)

Odgođeno: Hajduk II - Sesvete

Redoslijed: 1. Hrvatski dragovoljac 13 bodova (5 utakmica), 2. Inter-Zaprešić 10 (5), 3. Opatija 9 (4), 4. Međimurje 9 (5), 5. Dubrava Tim Kabel 8 (5), 6. Kustošija 8 (5), 7. BSK 8 (5), 8. Sesvete 7 (4), 9. Dinamo 7 (5), 10. Osijek II 7 (4), 11. Dugopolje 6 (5), 12. Hajduk II 4 (4), 13. Orijent 1919 4 (4), 14. Cibalia 4 (5), 15. Croatia 4 (4), 16. Rudeš 2 (5), 17. Solin 1 (4), 18. Junak 1 (4)