Objavljeno: Sri 15.09.2021.

Druga HNL: Orijent 1919 se spašavao, napeta završnica Rudešu

U srijedu su odigrane utakmice petog kola Druge lige, a na prvom mjestu su ostali nogometaši Orijenta 1919, iako su bili na rubu domaćeg poraza. Odigrao je Orijent 1919 protiv Dugopolja 2:2, s tim da se domaćin poraza spasio u 83. minuti golom Macolića. Gosti su bili na pragu pobjede, iako su od 23. minute imali igrača manje (isključenje Pervana). Dva puta je Dugopolje vodilo (Ćubelić i Brnić), ali se Orijent 1919 ipak nekako izvukao iz problema.

Trećeplasirani BSK je u ovom kolu bio bolji od Varaždina s 1:0. Jedini je pogodak na tom susretu dao Šimičić u 19. minuti.

Napeta je bila završnica utakmice Kustošije i Rudeša, u kojoj su gosti uzeli sva tri boda (2:1). Rudeš je vodio 1:0 golom Markovića već u trećoj minuti. U 90. je izjednačio Mihaljević, ali je u 93. Majić bio spretan te je pogodio za velika tri boda Rudeša.

U nadoknadi su se veselili i igrači Sesveta koji su pobijedili Cibaliju u Vinkovcima s 1:0. Cortes Montano je bio strijelac u 94. minuti.

Inter-zaprešić je nastavio crnu, a Jarun vrlo dobru seriju rezultata. Jarun je slavio 1:0 golom Ačkara iz jedanaesterca na samom kraju prvog dijela te je podignuo svoju momčad na drugo mjesto ljestvice. Inter-Zaprešić je posljednji. I dalje bez pobjede i bez postignutog gola.

U dalmatinskom derbiju uvjerljiv je bio Solin koji je protiv Croatije slavio 3:0 golovima u drugom poluvremenu (Franić, Durdov i Mamić).

Druga liga, 5. kolo: Dubrava Tim Kabel - Osijek II 3:0 (Vajdovčić 17., Alghoul 42.-11m, Turanjanin 76.), Orijent 1919 - Dugopolje 2:2 (Mulac 25., Macolić 83./Ćubelić 17., Brnić 63.), Cibalia - Sesvete 0:1 (Montano 90.+4), Inter-Zaprešić - Jarun 0:1 (Ačkar 45.+1-11m), Kustošija - Rudeš 1:2 (Mihaljević 90./Marković 3., Majić 90.+2), BSK - Varaždin 1:0 (Šimičić 19.), Dinamo II - Opatija 2:1 (Milić 31., Vasilj 51./Kožić 11.), Solin - Croatia 3:0 (Franić 64., Durdov 66., Mamić 90.+2)

Redoslijed: 1. Orijent 1919 11 bodova, 2. Jarun 10, 3. BSK 10, 4. Rudeš 8, 5. Osijek II 8, 6. Solin 7 (-1), 7. Sesvete 7, 8. Opatija 6, 9. Dubrava TK 6, 10. Dinamo II 5 (-1), 11. Varaždin 5, 12. Dugopolje 5, 13. Cibalia 5, 14. Croatia 5, 15. Kustošija 3, 16. Inter-Zaprešić 1