Objavljeno: Sub 07.03.2020.

Druga HNL: Orijent 1919 slavio na Šubićevcu golom u 95. minuti

U 19. kolu Druge lige nastavila se slaba serija rezultata šibenskih nogometaša koji su ovaj put izgubili derbi na svom Šubićevcu. Golom Monjca u 95. minuti, direktno iz slobodnog udarca s 40-ak metara, Orijent 1919 pobijedio je Šibenik u gostima 2:1 i time je smanjio zaostatak za Šibenikom na osam bodova. Šibeniku je ovo bila četvrta ligaška utakmica u nizu bez pobjede (dva remija i dva poraza), dok je Orijent 1919 po drugi put u sezoni svladao drugoligaškog lidera. Orijent 1919 poveo je golom Fatića u 39. minuti, dok je u 66. izjednačio Rak. Do kraja su obje momčadi imale prilike za slavlje, a na kraju je presudio ubačaj Monjca iz slobodnog udarca, a pritom nitko nije dirao loptu, već se ona zakotrljala u domaćoj mreži.

Nogometaši Dubrave Tim Kabel upisali su vrlo vrijednu pobjedu u 19. kolu Druge lige te su kod Hajduka II u Splitu uhvatili vrlo važna tri boda (2:1) u borbi za ostanak u Ligi. Svi su golovi postignuti u drugom poluvremenu. Juranović iz jedanaesterca u 56. te Mudražija u 65. minuti šokirali su domaće navijače golovima za 2:0 gostiju, dok je Tolaj tek smanjio na konačnih 1:2 u 70. minuti.

Golova nije bilo na ogledu Dugopolja i Cibalije, a remizirali su i Kustošija i Osijek II (2:2). Dva je puta Kustošija vodila golovima Kelave i Ljubanovića, ali nije mogla zaustaviti dvostrukog strijelca Belju na drugoj strani.

Druga liga, 19. kolo: Šibenik - Orijent 1919 1:2 (Rak 66./Fatić 39., Monjac 90.+5) Dugopolje - Cibalia 0:0, Hajduk II - Dubrava Tim Kabel 1:2 (Tolaj 70./Juranović 56.-11m, Mudražija 65.), Kustošija - Osijek II 2:2 (Kelava 10., Ljubanović 40.-11m/Beljo 22., 64.), Međimurje - Solin 1:1 (Šimičić 35./Matova 87.)

Nedjelja (8.3.): Dinamo II - Sesvete (13 sati), Croatia - Rudeš (15:30 sati), BSK - Hrvatski dragovoljac (15:30 sati)

Redoslijed: 1. Šibenik 41, 2. Orijent 1919 33, 3. Croatia 30 (-1), 4. Rudeš 29 (-1), 5. Hajduk II 27, 6. Osijek II 26, 7. Sesvete 26 (-1), 8. Dinamo II 26 (-1), 9. Hrvatski dragovoljac 26 (-1), 10. Dugopolje 25, 11. Međimurje 23, 12. Dubrava Tim Kabel 23, 13. Kustošija 23, 14. BSK 19 (-1), 15. Solin 19, 16. Cibalia 13