Objavljeno: Sub 23.10.2021.

Druga HNL: Pobjeda BSK-a, Croatia slavila kod Jaruna

Nogometaši BSK-a pobijedili su u desetom kolu Druge lige Dubravu Tim Kabel s 2:0 i time upisali tek drugu gostujuću pobjedu u sezoni. U prvom dijelu je zabio Dobrijević, a u drugom poluvremenu Ivan Mihaljević za slavlje BSK-a i potvrdu prvog mjesta na ljestvici.

Prva pratnja BSK-a više nije Jarun, koji je u ovom kolu nenadano ostao bez domaćih bodova. Croatia iz Zmijavaca je pobijedila Jarun u gostima 3:2, iako je domaćin imao prednost od 2:1 (Dujmović, Brkić). Junak susreta bio je Ante Ćapin koji je 1:2 pretvorio u gostujuće slavlje 3:2 golovima u 66. i 90. minuti.

U finišu se odlučivala i utakmica između Dugopolja i Dinama II (2:1). Gosti su poveli ranim pogotkom Vasilja, ali je potom sve na domaću stranu, s dva gola, okrenuo Igor Čerina. Drugi, pobjednički gol, Čerina je zabio u 91. minuti.

Napeto je bilo i u Vinkovcima gdje su Cibalia i zaprešićki Inter odigrali 1:1, a domaćin je do boda stigao u 93. minuti kada je strijelac za konačni remi bio Tomašević.

Ove subote suvereno je do bodova došao jedino Rudeš, koji je kao domaćin s 3:0 nadjačao Opatiju. Strijelci su za trenutačno drugu momčad na ljestvici bili Majić, Marković i Bašić.

Druga liga, 10. kolo: Dubrava Tim Kabel - BSK 0:2 (Dobrijević 21., I. Mihaljević 65.), Rudeš - Opatija 3:0 (Majić 9., Marković 51., Bašić 76.), Jarun - Croatia 2:3 (Dujmović 41., Brkić 48./Mrkonjić 8., Ćapin 66., 90.), Dugopolje - Dinamo II 2:1 (Čerina 34., 90.+1/Vasilj 10.), Cibalia - Inter-Zaprešić 1:1 (Tomašević 90.+3/Rešetar 66.), Sesvete - Solin 4:0 (Montano 21., Mijatović 36., Vujanić 51.-11m, Bičanić 54.)

Nedjelja (24.10.): Osijek II - Varaždin (15 sati), Orijent 1919 - Kustošija (15 sati)

Redoslijed: 1. BSK 20 bodova, 2. Rudeš 18, 3. Dugopolje 17, 4. Croatia 17. 5. Jarun 16, 6. Orijent 1919 14, 7. Varaždin 13, 8. Dubrava Tim Kabel 13, 9. Sesvete 13, 10. Cibalia 12, 11. Opatija 11, 12. Dinamo II 11, 13. Osijek II 11, 14. Solin 10, 15. Inter-Zaprešić 8, 16. Kustošija 5