Objavljeno: Pet 13.08.2021.

Druga HNL: Pobjede Orijenta 1919 i Osijeka II na startu nove sezone

Ovoga petka započela je nova sezona Druge lige, a pobjedama su je otvorili Orijent 1919 i Osijek II.

Orijent 1919 je na svom terenu dočekao prošlosezonskog prvoligaša, momčad Varaždina, koja se kući na koncu vratila s porazom 1:3. Poveo je domaćin u devetoj minuti preko Kristiana Fućaka, nekadašnjeg igrača Varaždina, a isti je igrač tri minute kasnije bio siguran i za domaćih 2:0. U 36. se, pak, u strijelce upisao Matija Frigan te domaćin na odmor odlazi s velikom prednosti. Rezultat se na Krimeji nije mijenjao sve do posljednjih minuta susreta kada je počasni pogodak za Varaždin postigao Stjepan Igrec.

Osijek II je u gostima kod Sesveta bio uvjerljiv te je predvođen Lukom Branšteterom i njegovim hat-trickom, kao i pogotkom Mihaela Kuprešaka, upisao 4:1 pobjedu. Jedini pogodak za domaćina djelo je Ivana Crnova u 28. minuti susreta.

Inter-Zaprešić i Croatia novu su sezonu, pak, otvorili susretom bez pogodaka te su podijeli bodove na startu Lige.

Druga HNL, 1. kolo: Orijent 1919 - Varaždin 3:1 (Fućak 9., 12., Frigan 36./Igrec 86.), Sesvete - Osijek II 1:4 (Crnov 28./Branšteter 4., 44., 65., Kuprešak 54.), Inter-Zaprešić - Croatia 0:0