Objavljeno: Sub 24.03.2018.

Druga HNL: Poraz Dugopolja, pobjede vodećeg dvojca

U subotu je odigrano kompletno 23. kolo Druge lige, a od vodećih je momčadi veliki kiks napravilo Dugopolje. Kao domaćin je Dugopolje ostalo bez ičega, Solin je u susjedskom derbiju slavio 1:0 (strijelac je bio Anđelo Svalina u 37. minuti iz jedanaesterca).

Do domaća tri boda nisu stigle ni Sesvete, odigrale su 2:2 protiv Hrvatskog dragovoljca. Čak su se Sesvete spašavale poraza, a bod im je osigurao Toni Kolega, džoker s klupe, golom u 82. minuti. Prije toga je pogodak za Sesvete postigao Tolić, a za goste su zabijali Bukvić i Majstorović.

Varaždin se dugo vremena mučio s Kustošijom, ali je pretposljednju momčad ipak slomio u završnici utakmice (2:0) golovima Glavice u 71. i Kolarića 75. minuti.

Istim je rezultatom vodeći Dinamo II pobijedio Šibenik (strijelci Ćuže i Plantak), iako je Dinamo II od 55. minute igrao s igračem manje. Isključen je bio vratar Dinko Horkaš.

I Gorica je kao domaćin slavila 2:0 protiv Lučkog. Važne su golove za Velikogoričane postigli Atiemwen Iyayi i Zenko.

Jednako je važne bodove u borbi za opstanak uhvatio Novigrad u Splitu protiv Hajduka II. Strijelac za 1:0 Novigrada bio je Edi Baša, nakon pola sata igre.

Druga HNL, 23. kolo: Sesvete - Hrvatski dragovoljac 2:2 (Tolić 11., Kolega 82./Bukvić 17., Majstorović 73.), Dinamo II - Šibenik 2:0 (Ćuže 2., Plantak 90.+5), Gorica -  Lučko 2:0 (Atiemwen 19., Zenko 73.), Dugopolje - Solin 0:1 (Svalina 37.-11m), Varaždin - Kustošija 2:0 (Glavica 71., Kolarić 75.), Hajduk II - Novigrad 0:1 (Baša 30.)

Redoslijed: 1. Dinamo II 45, 2. Gorica 42, 3. Dugopolje 38, 4. Varaždin 37, 5. Sesvete 36, 6. Solin 29, 7. Šibenik 28, 8. Hajduk II 28, 9. Lučko 27, 10. Hrvatski dragovoljac 24, 11. Kustošija 21, 12. Novigrad 21