Objavljeno: Sri 23.09.2020.

Druga HNL: Premijerna pobjeda Junaka, bod Solina

U srijedu su u Drugoj ligi odigrane tri zaostale utakmice, a premijernu je pobjedu u sezoni upisao sinjski Junak.

Iako je Orijent 1919 poveo ranim golom Brdara u šestoj minuti s bijele točke, Junak je u nastavku sve okrenuo na svoju stranu. U 64. je prvo izjednačio Andrić, a pobjedonosni je gol pet minuta kasnije zabio Stipe Barać.

Solin je osvojio drugi bod u sezoni odigravši kod drugoplasirane Opatije 1:1. Bogolin je u 27. minuti pogodio za vodstvo domaćina, a kada je gostujući igrač Relota u 77. minuti zaradio crveni karton činilo se da slijedi novi pad Solinjana. No, samo dvije minute kasnije Puljić je izjednačio i Solin se s ovog gostovanja ipak nije vratio praznih ruku.

Puni plijen je, pak, uzela Croatia iz Zmijavaca koja je u gostima svladala Osijek II 1:0 golom Begića u 29. minuti.

Druga HNL, zaostale utakmice:

2. kolo: Orijent 1919 - Junak 1:2 (Brdar 6.-11m/Andrić 64., Barać 69.)

3. kolo: Osijek II - Croatia 0:1 (Begić 29.), Opatija - Solin 1:1 (Bogolin 27./Puljić 79.)

Redoslijed: 1. Hrvatski dragovoljac 16 bodova (6 utakmica), 2. Opatija 13 (6), 3. Osijek II 10 (6), 4. Inter-Zaprešić 10 (6), 5. Croatia 10 (6), 6. BSK 9 (6), 7. Kustošija 9 (6), 8. Međimurje 9 (6), 9. Dubrava Tim Kabel 8 (6), 10. Sesvete 7 (5), 11. Dinamo II 7 (6), 12. Dugopolje 7 (6), 13. Cibalia 7 (6), 14. Orijent 1919 5 (6), 15. Junak 5 (6), 16. Hajduk II 4 (4), 17. Rudeš 3 (6), 18. Solin 2 (5)