Objavljeno: Sub 12.02.2022.

Druga HNL: Preokret Varaždina za dolazak na vrh ljestvice

Nastavljena je drugoligaška sezona i odmah na startu je odigran veliki derbi.

U dvoboju 16. kola Varaždin je na domaćem terenu pobijedio Orijent 1919 s 2:1 i time je zasjeo na sam vrh ljestvice. Svrgnuo je s njega baš Orijent 1919 od kojeg Varaždinci sada imaju bod više. Premda su dosta oslabljeni u odnosu na prvi dio sezone, igrači Orijenta 1919 su odigrali hrabro i odlično prvo poluvrijeme te su od početka čak imali opasnije prilike od domaćina. Uostalom, Orijent 1919 je poveo u 31. minuti kada se, nakon kornera i u gužvi domaćeg šesnaesterca, najbolje snašao novi igrač riječkog kluba Dino Dukađin. No, u nastavku se dogodio potpuni preokret uslijed velikog pritiska kojeg je stvorio domaći sastav. Prvo je Mulac nespretno u 68. pogodio vlastitu mrežu, dok je Niko Domjanić, odmah po ulasku na teren, doveo Varaždin u vodstvo u 70. minuti i time postavio konačan rezultat. Dodajmo tome da je iznimno tešku ozljedu noge u ovom ogledu zadobio igrač Varaždina Leonard Vuk.

Dva boda minusa za Varaždinom zadržao je Rudeš koji je u gradskom derbiju, kao domaćin, svladao Dubravu Tim Kabel 4:1. Gosti su poveli golom Ljubanovića iz jedanaesterca, ali Rudeš je, unatoč tome, uvjerljivo slavio. U drugom poluvremenu je Rudeš postigao sve golove, a strijelci su bili dva puta Sekulić i po jednom Srbljinović i Gudelj.

Važne bodove u borbi da se izvuče s dna ljestvice upisala je Opatija koja je s 2:1 bila bolja od Cibalije. Bertoša s bijele točke i Furijan su bili strijelci za Opatiju, dok je za Vinkovčane jedini gol dao Dogan.

U derbiju začelja Solin je s 2:1 bio bolji od Kustošije golovima Jurića i Vodanovića u 24. i 26. minuti, dok se Jarun spasio domaćeg poraza od Dugopolja (1:1), nakon što je Florucz realizirao jedanaesterac u 88. minuti.

Druga HNL, 16. kolo: Osijek II - Sesvete 0:3 (Zdunić 23., Stojanović 54., Vujanić 90.+2), Jarun - Dugopolje 1:1 (Florucz 88.-11m/Ćubelić 37.), Rudeš - Dubrava Tim Kabel 4:1 (Sekulić 58., 90,+4, Srbljinović 64., Gudelj 70./Ljubanović 23.), Varaždin - Orijent 1919 2:1 (Domjanić 70./Dukađin 31., Mulac 68.-ag), Opatija - Cibalia 2:1 (Bertoša 11.-11m, Furijan 59./Dogan 54.), Solin - Kustošija 2:1 (Jurić 24., Vodanović  26./Jurčec 53.-11m)

Nedjelja (13.2.): Croatia - Inter-Zaprešić (14:30 sati), Dinamo II - BSK (14:30 sati)

Redoslijed: 1. Varaždin 30 bodova, 2. Orijent 1919 29, 3. Rudeš 28, 4. Dubrava Tim Kabel 25, 5. Croatia 24 (-1), 6. Jarun 24, 7. Dugopolje 22, 8. Sesvete 20, 9. Osijek II 20, 10. BSK 20 (-1), 11. Cibalia 19, 12. Inter-Zaprešić 19 (-1), 13. Dinamo II 18 (-1), 14. Solin 17, 15. Kustošija 15, 16. Opatija 14