Objavljeno: Sri 30.09.2020.

Druga HNL: Remi u Sigetu, eksplozija Dabre u završnici

U srijedu su odigrane sve utakmice osmog kola Druge lige osim odgođenog dvoboja iz Vinkovaca između Cibalije i Hajduka II.

Na rasporedu je bio i derbi susret u Sigetu između dvije vodeće momčadi na ljestvici, Hrvatskog dragovoljca i Opatije, u kojem nije bilo pobjednika (1:1). Krajem prvog poluvremena domaćin je poveo nespretnom intervencijom i autogolom Zgrablića, no Opatija je uspjela izjednačiti u 82. minuti kada je iz blizine precizan bio Bogolin.

Remi Opatije je iskoristio Osijek II koji se pobjedom protiv Kustošije od 1:0 popeo na drugo mjesto ljestvice. Jedini je gol postigao Gačić s bijele točke.

Uzbudljivo je bilo u Sinju gdje su Junak i zaprešićki Inter odigrali 2:2. Gosti su dva puta vodili (Mamut iz jedanaesterca i autogol Kukoča), ali su se Sinjani uspijevali vraćati u igru (Bašić-Šiško i Mateo Barać).

Orijent 1919 je kao domaćin bio bolji od Dinama II s 2:1. I na toj je utakmici postignut autogol (gostujući igrač Hrvoj je pogodio vlastitu mrežu), dok vrijedi zabilježiti da je jedini gol za goste postigao Marko Tolić.

U Rudešu su promijenili trenera, ali se nisu riješili gubitničkih navika. Sesvete su s 4:2 slavile kod sada posljednjeg na ljestvici Rudeša. Do završnice je rezultat bio 2:2, ali su tada gostima pobjedu osigurali Majić i Kožić.

Dubrava Tim Kabel je golovima Juranovića (s bijele točke) i Korce vodila 2:0 protiv BSK-a sve do 83. minute, ali se tada probudio sjajni gostujući golgeter Marko Dabro. Zabio je dva gola do kraja i osigurao svojoj momčadi bod.

Druga HNL, 8. kolo: Croatia - Solin 1:3 (Puljić 46.-ag, Durdov 74., 76., Sesar 87.), Rudeš - Sesvete 2:4 (Čabraja 48., Grgić 65./Topić 45., Malekinušić 54., Majić 79., Kožić 81.), Dubrava Tim Kabel - BSK 2:2 (Juranović 42.-11m, Korca 63./Dabro 83., 90.+1), Orijent 1919 - Dinamo II 2:1 (Mulac 11., Hrvoj 42.-11m/Tolić 30.), Hrvatski dragovoljac - Opatija 1:1 (Zgrablić 44.-ag, Bogolin 82.), Osijek II - Kustošija 1:0 (Gačić 62.-11m), Junak - Inter-Zaprešić 2:2 (Bašić-Šiško 18., Kukoč 38.-ag, M. Barać 48./Mamut 9.-11m), Dugopolje - Međimurje 4:1 (Markota 30., Rakić 34., 43., Javorčić 56.-11m/Plaznik 9.)

Odgođeno: Cibalia - Hajduk II

Redoslijed: 1. Hrvatski dragovoljac 18 bodova (8 utakmica), 2. Osijek II 16 (8), 3. Opatija 15 (8), 4. Sesvete 13 (7), 5. BSK 13 (8), 6. Međimurje 12 (8), 7. Inter-Zaprešić 11 (8), 8. Dugopolje 10 (7), 9. Croatia 10 (7), 10. Kustošija 10 (8), 11. Dinamo II 10 (8), 12. Dubrava Tim Kabel 9 (8), 13. Orijent 1919 9 (8), 14. Cibalia 7 (7), 15. Junak 6 (8), 16. Solin 5 (7), 17. Hajduk II 4 (4), 18. Rudeš 3 (7)