Objavljeno: Sri 18.09.2019.

Druga HNL: Rudeš ispustio pobjedu u Dubravi

Nogometaši Rudeša imali su na pladnju gostujuću pobjedu u petom kolu Druge lige kod Dubrave Tim Kabel. No, ogled je završio 2:2. Bolju igru Rudeš je naplatio tako što je Deni Jurić u 27. minuti pogodio za 1:0, a potom je lijepo asistirao Manenici koji u 64. dovodi goste u vodstvo od 2:0. I sve je bilo pripremljeno za lagodnu pobjedu Rudeša, ali je u završnici sve okrenuo Dragan Juranović. Prvo je u 76. minuti smanjio na 1:2, a u 84. realizirao jedanaesterac za konačnih 2:2.

Istim je rezultatom završio ogled Dugopolja i Hajduka II. Domaćin je vodio od 26. minute (strijelac Rodić). Potom su Splićani okrenuli rezultat u svoje vodstvo 2:1 (autogol Čerine i Šego), ali je domaćinu bod spasio Jukić pogotkom u 78. minuti.

Sesvete su osvojile sva tri boda kod BSK-a (2:1). Domaćin je vodio od 54. minute golom Dabre, a Sesvete su, unatoč tome što su ostale bez igrača u 77. minuti (crveni karton Majića), uspjele zabiti gol u 87. minuti za konačno slavlje. Gol za pobjedu postigao je Vujanić.

I nakon pet kola Kustošija ima sve poraze. Ovaj put se protiv nje s bodovima osladio Orijent 1919 koji je u gostima slavio 2:1 (autogol Vukadina i Flego).

U gostima je uspješan bio i Osijek II. U Zmijavcima je svladao Croatiju 1:0, a gol je u 82. minuti postigao Dion Drena Beljo.

Druga HNL, 5. kolo: BSK - Sesvete 1:2 (Dabro 54./Joković 75., Vujanić 88.), Kustošija - Orijent 1919 1:2 (Vukadin 11.-ag, Šlogar 17./Flego 38.), Croatia - Osijek II 0:1 (Beljo 82.), Dubrava Tim Kabel - Rudeš 2:2 (Juranović 76., 84.-11m/Jurić 27., Manenica 64.), Dugopolje - Hajduk II 2:2 (Rodić 26., Čerina 62.-ag, Jukić 78./Šego 72.), Međimurje - Cibalia (18 sati), Šibenik - Hrvatski dragovoljac (18 sati)

Kasnije: Dinamo II - Solin (30.10.)

Redoslijed: 1. Sesvete 11, 2. Rudeš 10, 3. Osijek II 10, 4. Šibenik 9 (-1), 5. Solin 8 (-1), 6. Dugopolje 8, 7. Hajduk II 8, 8. Orijent 1919 8, 9. Croatia 6, 10. Cibalia 5 (-1), 11. Dinamo II 5 (-1), 12. Hrvatski dragovoljac 4 (-1), 13. BSK 3, 14. Dubrava Tim Kabel 3, 15. Međimurje 2 (-1), 16. Kustošija 0