Objavljeno: Sub 18.09.2021.

Druga HNL: Rudeš na vrhu, prva pobjeda Zaprešićana

Pobjedom protiv BSK-a od 3:1 u šestom kolu Druge lige, nogometaši Rudeša probili su se na prvo mjesto drugoligaške ljestvice. BSK je poveo golom Žutića u 11. minuti, ali je Rudeš imao spreman odgovor u drugom poluvremenu. Prvo je dva pogotka postigao Sekulić (55. i 61. minuta), dok je preokret kompletirao Kamga, golom u 72. minuti.

Do ovog kola vodeći Orijent 1919 poražen je istim rezultatom (1:3) kod Dubrave Tim Kabel. Riječki sastav je poveo nakon pogotka Matulje, ali je domaći sastav već do kraja poluvremena vodio golovima Alghoula (jedanaesterac) i Vajdovčića, dok je Korca u 51. minuti postavio konačnih 3:1.

Jarun je na stadionu Kustošije bio domaćin upravo Kustošiji, a ogled je završio bez pobjednika (1:1). Kustošija je povela već u drugoj minuti golom Jurčeca, dok je izjednačio Ačkar u 66. minuti.

Nakon pet utakmica bez pobjede, ali i bez postignutog pogotka, napokon su se veselili igrači Inter-Zaprešića koji su svladali Sesvete u gostima 2:1. Svi golovi su postignuti unutar samo četiri minute. Prvo je zabio Martinez u 50. minuti za domaćina, a kontrirali su Banovec i Miljanić u 52. i 53. minuti.

Druga liga, 6. kolo: Opatija - Solin 1:1 (Belančić 68./Jukić 45.+1), Rudeš - BSK 3:1 (Sekulić 55., 61., Kamga 72./Žutić 11.), Jarun - Kustošija 1:1 (Ačkar 66./Jurčec 2.), Sesvete - Inter-Zaprešić 1:2 (Martinez 50./Banovec 52., Miljanić 53.), Dugopolje - Cibalia 2:1 (Karabatić 22., Maganjić 65.-11m/Diyoke 56.-11m), Dubrava Tim Kabel - Orijent 1919 3:1 (Alghoul 42.-11m, Vajdovčić 45., Korca 51./Matulja 13.)

Nedjelja (19.9.): Osijek II - Croatia (15:30 sati), Varaždin - Dinamo (17 sati, uživo na HNTV-u)

Redoslijed: 1. Rudeš 11 bodova, 2. Jarun 11, 3. Orijent 1919 11, 4. BSK 10, 5. Dubrava TK 9, 6. Solin 8 (-1), 7. Osijek II 8 (-1), 8. Dugopolje 8, 9. Opatija 7, 10. Sesvete 7, 11. Dinamo II 5 (-2), 12. Varaždin 5 (-1), 13. Cibalia 5, 14. Croatia 5 (-1), 15. Kustošija 4, 16. Inter-Zaprešić 4