Objavljeno: Sub 21.05.2022.

Druga HNL: Rudeš pobjedom zadržao nadu

Nogometaši Rudeša još se uvijek nadaju povratku u HT Prvu ligu. U ogledu pretposljednjeg, 29. kola Druge lige Rudeš je, kao domaćin, pobijedio Sesvete s 3:0 i sada se uzda u Dugopolje. Naime, Rudeš se primaknuo vodećem Varaždinu na bod zaostatka i sada čeka rasplet nedjeljne utakmice. Ukoliko Varaždin pobijedi, osigurat će povratak u elitu, no ako Dugopolje osvoji bod ili tri, nada za obrat na vrhu ljestvice Rudešu živi i prije posljednjeg kola. Latković je već u trećoj minuti doveo Rudeš u vodstvo protiv Sesveta, dok su kasnije posao zgotovili Brajković i Bašić.

Ovaj rezultat bio je koban za Sesvete koje se više ne mogu spasiti do kraja sezone te za sada ta momčad, kao i od ranije Opatija, ispadaju iz drugoligaškog okruženja.

Veliku pobjedu ostvarila je Cibalia kod Solina. Slavili su Vinkovčani 4:2 i možda napravili ključan korak prema ostanku u Drugoj ligi. Po dva pogotka za goste su dali Edis Smajić i Filip Jazvić, koji je u zadnja dva ligaška nastupa zabio pet golova.

Dubrava Tim Kabel je došla do bodova spasa kod fenjeraša Opatije gdje je slavila 2:0. Utakmica je odlučena krajem prvog dijela kada su postignuta oba pogotka. Prvo je Marton realizirao jedanaesterac u 38. minuti, dok je u 42. Korca zabio za 2:0.

Jarun je jednostavno, s 3:0, svladao Osijek II na domaćem terenu. Strijelci su bili Ačkar i Raul Florucz u prvom te Kelava u drugom poluvremenu.

Druga HNL, 29. kolo: Jarun - Osijek II 3:0 (Ačkar 22., Raul Florucz 32., Kelava 75.), Rudeš - Sesvete 3:0 (Latković 3., Brajković 44., Bašić 73.), Solin - Cibalia 2:4 (Tomić 13., Ninčević 30./Smajić 11., 76., Jazvić 21., 38.), Opatija - Dubrava Tim Kabel 0:2 (Marton 38.-11m, Korca 42.)

Nedjelja (22.5.): Varaždin - Dugopolje (17 sati, uživo na HNTV-u), Croatia - Orijent 1919 (17:30 sati), Dinamo II - Inter-Zaprešić (17:30 sati), BSK - Kustošija (17:30 sati)

Redoslijed: 1. Varaždin 57 bodova (-1), 2. Rudeš 56, 3. Inter-Zaprešić 45 (-1), 4. Jarun 44, 5. Dinamo II 41 (-1), 6. Dubrava Tim Kabel 39, 7. Cibalia 38, 8. Croatia 38 (-1), 9. BSK 38 (-1), 10. Solin 37, 11. Dugopolje 37 (-1), 12. Kustošija 36 (-1), 13. Orijent 1919 34 (-1), 14. Osijek II 33, 15. Sesvete 31, 16. Opatija 25