Objavljeno: Sub 30.04.2022.

Druga HNL: Rudešu derbi i dolazak Varaždinu na dva boda razlike

U 26. kolu Druge lige odigran je veliki derbi, međusobno su se u Zagrebu sastale dvije vodeće momčadi na ljestvici, Rudeš i Varaždin, što je bila direktna borba za prvo mjesto i plasman u HT Prvu ligu. Rudeš je slavio s uvjerljivih 3:0 te je opet smanjio zaostatak za Varaždinom na dva boda (49-51). Do kraja sezone svaka će momčad odigrati još po četiri utakmice. Rudeš je bio bolji tijekom svih 90 minuta, no kvalitetniji i odlučniji pristup nije uspio pretvoriti u pogodak tijekom prvog dijela. No, gostujuća obrana kapitulirala je po prvi puta nakon sat vremena igre kada je glavom gol za 1:0 postigao Pavlek. Nakon toga je Rudeš odlično realizirao dvije kontre za konačnih 3:0. Strijelci su bili Sekulić u 76. te Latković u 83. minuti.

Opatija, posljednja momčad na drugoligaškoj ljestvici, u bezizlaznoj je situaciji. Ovaj put je Opatija poražena kod Jaruna s 1:2, a dvostruki strijelac za Jarun je bio Raul Florucz.

Vrlo važnu pobjedu za bijeg iz donjeg doma ljestvice ostvarilo je Dugopolje koje je na domaćem terenu svladalo Solin 3:1. Solinjani su poveli golom Jukića, ali su potom rezultat preokrenuli Rodić i dvostruki strijelac Brnić.

U Vinkovcima su Cibalia i Kustošija odigrale 1:1, a oba su gola postignuta u uvodnih 20 minuta igre. Za domaćina je strijelac bio Mešanović, a za goste Klarić. BSK je na Krimeji pobijedio Orijent 1919 golom Mihaljevića u 20. minuti.

Druga HNL, 26. kolo: Rudeš - Varaždin 3:0 (Pavlek 60., Sekulić 76., Latković 83.), Cibalia - Kustošija 1:1 (Mešanović 21./Klarić 14.), Orijent 1919 - BSK 0:1 (Mihaljević 20.), Dugopolje - Solin 3:1 (Rodić 40.-11m, Brnić 52., 73./Jukić 24.), Jarun - Opatija 2:1 (Raul Florucz 19., 72./Kukoč 90.+2-11m)

Nedjelja (1.5.): Sesvete - Croatia (17 sati)

Ponedjeljak (2.5.): Osijek II - Inter-Zaprešić (17 sati), Dinamo II - Dubrava Tim Kabel (17 sati)

Redoslijed: 1. Varaždin 51 bod, 2. Rudeš 49, 3. Jarun 40, 4. Inter-Zaprešić 38 (-1), 5. BSK 37, 6. Dubrava Tim Kabel 36 (-1), 7. Dinamo II 35 (-1), 8. Dugopolje 34, 9. Orijent 1919 34, 10. Osijek II 33 (-1), 11. Kustošija 32, 12. Solin 31, 13. Cibalia 31, 14. Croatia 31 (-1), 15. Sesvete 29 (-1), 16. Opatija 24