Objavljeno: Sub 31.08.2019.

Druga HNL: Savršeni Šibenik bolji i od Osijeka II

Nogometaši Šibenika i dalje su stopostotni na početku nove sezone Druge lige. U trećem kolu Šibenik je upisao i treću pobjedu, ali vrlo teško. Na domaćem terenu svladao je Osijek II s 2:1. Heroj Šubićevca bio je Davor Kukec, strijelac oba gola. U 28. je realizirao jedanaesterac za 1:0, a u 83. minuti pogodio za pobjedu. Gol za goste postigao je Todorov.

Solin i Cibalia su remizirali (2:2) u dvoboju gdje su svi golovi postignuti u drugom poluvremenu. Vinkovčani su vodili 2:0 i to, raritetno, s dva autogola Stipe Vulikića u 50. i 55. minuti. No, svog su suigrača spasili Repić (58.) i Jelavić (85.) koji su izjednačili na 2:2.

Rudeš je u susjedskom derbiju svladao Kustošiju 2:0 i nanio joj treći poraz u sezoni. Golove su u drugom poluvremenu postigli Burić i Čabraja, a u oba slučaja sudjelovao je Deni Jurić. Kod prvog pogotka sve je napravio odličnim prodorom, a prije drugog gola pogodio je okvir vrata.

Sesvete su pobijedile Međimurje u gostima 2:1, iako je domaćin poveo 1:0 (Novoselec). No, preokret su inicirali Vujanić (jedanaesterac) i Dučkić.

Druga HNL, 3. kolo: Solin - Cibalia 2:2 (Vulikić 50.-ag, 55.-ag, Repić 58., Jelavić 85.), Kustošija - Rudeš 0:2 (Burić 64., Čabraja 71.), Šibenik - Osijek II 2:1 (Kukec 28.-11m, 83./Todorov 49.), Međimurje - Sesvete 1:2 (Novoselec 27./Vujanić 48.-11m, Dučkić 54.), Dubrava Tim Kabel - Dugopolje 2:2 (Juranović 2.-11m, Alghoul 20.-11m/Markota 53., Jurić 72.)

Nedjelja (1.9.): Dinamo II - Hrvatski dragovoljac (17 sati), BSK - Orijent 1919 (17 sati), Croatia - Hajduk II (17 sati)

Redoslijed: 1. Šibenik 9, 2. Croatia 6 (-1), 3. Rudeš 6, 4. Cibalia 5, 5. Sesvete 5, 6. Solin 5, 7. Dugopolje 4, 8. Osijek II 4, 9. Hajduk II 3 (-1), 10. Međimurje 2, 11. Dinamo II 2 (-1), 12. Orijent 1919 2 (-1), 13. Hrvatski dragovoljac 1 (-1), 14. Dubrava Tim Kabel 1, 15. Kustošija 0, 16. BSK 0 (-1)