Objavljeno: Sri 02.10.2019.

Druga HNL: Sedma pobjeda Šibenika, Cibalia bolja od Rudeša

U srijedu je odigrano kompletno osmo kolo Druge lige, nakon kojeg je vodeći Šibenik dodatno povećao prednost pred pratnjom.

Šibenik je upisao već sedmu pobjedu u sezoni, ovaj put je u Čakovcu s 2:1 svladao Međimurje. Nakon gola Juričića za 1:0 gostiju, Čakovčani su izjednačili u 56. minuti kada je Novoselec bio miran pri udarcu s bijele točke. No, Prince Ampem je u 74. minuti vratio prednost na stranu gostiju i osigurao Šibeniku novu pobjedu.

Nakon četiri poraza u posljednje četiri utakmice (bez postignutog pogotka), crni je niz zaustavila Cibalia i to pobjedom protiv Rudeša, druge momčadi na ljestvici do ovog kola, na domaćem terenu s 2:1.

U 20. i 23. minuti Vinkovčani su zabili dva pogotka (Bajić i Salapić) te je domaćin sve do završnice čvrsto držao tu prednost. U 89. minuti Mesarić je tek smanjio na konačnih 1:2.

Derbi utakmica kola, sudar drugih momčadi Osijeka i Hajduka, završila je bez pobjednika i bez golova.

Drugu pobjedu u sezoni upisala je Dubrava Tim Kabel koja je u gostima uvjerljivo nadigrala Hrvatski dragovoljac s 4:0. Marin Mudražija bio je igrač utakmice s tri pogotka na susretu, dok je jedan dodao Šutalo.

Nakon dva poraza u nizu, Sesvete su upisale vrlo laku domaću pobjedu protiv Croatije iz Zmijavaca (4:1). Nakon uvodna dva gola Geljića sve je bilo lakše, a posao su završili Vranjković i Sunagić. Na drugoj strani Šabić je postigao tek počasni gol.

Kustošija je dugo čekala na prvu pobjedu u sezoni, a onda je u samo nekoliko dana ostvarila dvije. Nakon Sesveta, igrači Kustošije nadjačali su Solin u gostima s minimalnih 1:0. Jedini je strijelac bio Martin Šlogar u 72. minuti iz jedanaesterca.

Dugopolje je golovima Kordića i Jukića dva puta vodilo kod Orijenta 1919, ali je na kraju domaćin pobijedio 3:2. Gol odluke u 74. minuti postigao je Monjac.

Druga HNL, 8. kolo: Cibalia - Rudeš 2:1 (Bajić 20., Salapić 23./Mesarić 89.), Osijek II - Hajduk II 0:0, Orijent 1919 - Dugopolje 3:2 (Črnko 20., Monjac 74./Kordić 4., Jukić 33., Čerina 42.-ag), Hrvatski dragovoljac - Dubrava Tim Kabel 0:4 (Mudražija 23., 56., 67., Šutalo 45.), Sesvete - Croatia 4:1 (Geljić 13., 16., Vranjković 52., Sunagić 61./Šabić 72.), Solin - Kustošija 0:1 (Šlogar 72.-11m), Međimurje - Šibenik 1:2 (Novoselec 56.-11m/Juričić 12., Ampem 74.), Dinamo II - BSK 2:1 (Baturina 11., Mišković 48./Popović 86.-11m)

Redoslijed: 1. Šibenik 21, 2. Orijent 1919 15, 3. Rudeš 14, 4. Osijek II 14, 5. Sesvete 14, 6. Hajduk II 13, 7. Solin 11 (-1), 8. Dinamo II 11 (-1), 9. Croatia 10, 10. Dubrava Tim Kabel 9, 11. Dugopolje 8, 12. Međimurje 8, 13. Cibalia 8, 14. Kustošija 7, 15. BSK 6, 16. Hrvatski dragovoljac 5