Objavljeno: Sub 05.10.2019.

Druga HNL: Šibenik ostvario i osmu pobjedu u sezoni

Dominacija nogometaša Šibenika u Drugoj ligi se nastavlja. U devetom kolu Šibenik je ostvario osmu pobjedu, a do nje je došao u trećoj minuti sudačke nadoknade. U 93. minuti Davor Kukec je lijepo skočio te poentirao za 2:1 Šibenika protiv Dinama II na Šubićevcu. Prethodni su golovi postignuti u prvom poluvremenu (Juričić za Šibenik u 23., a Franjić za Dinamo II u 30. minuti). U nastavku ogleda Šibenik je potpuno dominirao, ali je na slavlje čekao sve do sudačke nadoknade.

Sesvete su u susjedskom derbiju slavile kod Dubrave Tim Kabel s 2:0 golovima Malekinušića u prvom i Vranjkovića u drugom poluvremenu.

Dugopolje je kao domaćin pobijedilo posljednji na ljestvici Hrvatski dragovoljac s 2:1. Golovima Čerine u 26. i Jukića u 62. minuti iz jedanaesterca domaćin je vodio 2:0, a ujedno je imao igrača više (isključenje Doležala). Unatoč tome, gosti su uspjeli do kraja barem smanjiti na 1:2 golom Cetine, dok u ogledu Kustošije i Međimurja nije bilo pogodaka.

Druga HNL, 9. kolo: Šibenik - Dinamo II 2:1 (Juričić 23., Kukec 90.+3/Franjić 30.), Kustošija - Međimurje 0:0, Dubrava Tim Kabel - Sesvete 0:2 (Malekinušić 23., Vranjković 68.), Dugopolje - Hrvatski dragovoljac 2:1 (Čerina 26., Jukić 62.-11m/Cetina 87.)

Nedjelja (6.10.): BSK - Cibalia (15:30 sati), Croatia - Solin (15:30 sati), Rudeš - Osijek II (15:30 sati), Orijent 1919 - Hajduk II (16 sati)

Redoslijed: 1. Šibenik 24, 2. Sesvete 17, 3. Orijent 1919 15 (-1), 4. Rudeš 14 (-1), 5. Osijek II 14 (-1), 6. Hajduk II 13 (-1), 7. Solin 11 (-2), 8. Dinamo II 11 (-1), 9. Dugopolje 11, 10. Croatia 10 (-1), 11. Dubrava Tim Kabel 9, 12. Međimurje 9, 13. Cibalia 8 (-1), 14. Kustošija 8, 15. BSK 6 (-1), 16. Hrvatski dragovoljac 5