Objavljeno: Sub 28.09.2019.

Druga HNL: Šibenik se pobjedom udaljio od Rudeša

U sedmom kolu Druge lige nogometaši Šibenika ostvarili su i šestu pobjedu. Na domaćem terenu Šibenčani su s 1:0 bili bolji od Solina. Bolja igra Šibenika na naplatu je došla tek u završnici susreta. U 84. minuti, nakon kornera Kukeca, u gužvi se najbolje snašao Bilić i postigao gol vrijedan tri boda. Za Šibenik je to bila četvrta domaća utakmica i četvrta pobjeda, a Solin je, pak, upisao prvi poraz u sezoni.

S obzirom na to da je Rudeš u Splitu protiv Hajduka II odigrao 2:2 Šibenik se na vrhu ljestvice odvojio od Rudeša (četiri boda razlike). Golovima Havojića Rudeš je u Splitu vodio 2:1 sve do 89. minute, ali je tada domaćina od poraza spasio pogodak Pršira iz jedanaesterca.

U sedmom kolu Druge lige prvu je pobjedu u sezoni ostvarila Kustošija. Kao domaćin je ovoga vikenda Kustošija s minimalnih 1:0 svladala Sesvete, a gol za veliko slavlje ovog drugoligaša postigao je Ivor Ljubanović u 57. minuti.

Istim je rezultatom Orijent 1919 slavio na gostovanju kod Dubrave Tim Kabel. U tom je duelu jedini strijelac bio Iličić u 37. minuti.

Uspješan je gost bio Osijek II koji je uvjerljivo pobijedio kod Dugopolja (4:1). Dva je pogotka postigao Stephane Nadrey Dago, Ilić je realizirao jedanaesterac, a još je jedan gol za goste postigao Todorov.

Druga HNL, 7. kolo: Hajduk II - Rudeš 2:2 (Bajić 67., Pršir 89.-11m/Havojić 56., 73.), Šibenik - Solin 1:0 (Bilić 84.), Kustošija - Sesvete 1:0 (Ljubanović 57.), Dubrava Tim Kabel - Orijent 1919 0:1 (Iličić 37.), Dugopolje - Osijek II 1:4 (Jukić 69.-11m/Dago 31., 74., Ilić 60.-11m, Todorov 63.)

Nedjelja (29.9.): Dinamo II - Cibalia (16 sati), BSK - Međimurje (16 sati), Croatia - Hrvatski dragovoljac (16 sati)

Redoslijed: 1. Šibenik 18, 2. Rudeš 14, 3. Osijek II 13, 4. Hajduk II 12, 5. Orijent 1919 12, 6. Sesvete 11, 7. Solin 11 (-1), 8. Dugopolje 8, 9. Međimurje 8 (-1), 10. Croatia 7 (-1), 11. Dubrava Tim Kabel 6, 12. Dinamo II 5 (-2), 13. Hrvatski dragovoljac 5 (-1), 14. Cibalia 5 (-1), 15. Kustošija 4, 16. BSK 3 (-1)