Objavljeno: Uto 23.04.2019.

Druga HNL: Šibenik se vratio na prvo mjesto ljestvice

Nogometaši Šibenika vratili su se na prvo mjesto ljestvice Druge lige. Pobjedom kod Lučkog od 1:0 Šibenik je opet vodeći i ima bod više od Varaždina.

Dramatična je bila utakmica u Lučkom gdje je Šibenik dominirao, ali je bolju igru naplatio tek sedam minuta prije kraja kada je Davor Kukec realizirao jedanaesterac za konačnih 1:0.

Bio je ovo prvi ovosezonski poraz Lučkog na domaćem terenu i prva gostujuća pobjeda Šibenika u drugom dijelu sezone.

Solin je kod Dinama II osvojio važan bod (1:1) u svojoj borbi za opstanak. Kao strijelci iskazala su se dvojica Antonija. Domaći Marin doveo je Dinamo II u vodstvo u 13. minuti, no gostujući Pavlinović devet minuta prije kraja pogodio je za 1:1.

Hajduk II je na Poljudu gubio od Međimurja 0:1, ali je na kraju slavio 2:1. Prvo je u 66. minuti izjednačio Dario Špikić, dok je u 87. pobjedu splitske momčadi osigurao Ivan Prtajin. Prije svega toga gosti su vodili golom Munivrane u 38. minuti.

Pobjedom od 2:1 protiv Hrvatskog dragovoljca nogometaši Dugopolja stigli su sve do trećeg mjesta. Gol za pobjedu Dugopolja postigao je Balić u 58. minuti, dok je prije njega za domaćina pogodio Jelavić (prva minuta), a za goste Majić u 41. minuti.

Druga HNL, 21. kolo: Dinamo II - Solin 1:1 (Marin 13./Pavlinović 81.), Hajduk II - Međimurje 2:1 (Špikić 66., Prtajin 87./Munivrana 38.), Lučko - Šibenik 0:1 (Kukec 83.-11m), Dugopolje - Hrvatski dragovoljac 2:1 (Jelavić 1., Balić 58./Majić 41.), Varaždin - Osijek II 2:0 (Benko 62., Jertec 90.), Kustošija - Zadar 0:0, BSK - Sesvete 0:3 (Tolić 21.-11m, 87., Geljić 76.)

Redoslijed: 1. Šibenik 42, 2. Varaždin 41, 3. Dugopolje 35, 4. Osijek II 34, 5. Hajduk II 33, 6. Sesvete 32, 7. Dinamo II 31, 8. Zadar 25, 9. Lučko 24, 10. Kustošija 24, 11. Hrvatski dragovoljac 23, 12. Solin 20, 13. Međimurje 20, 14. BSK 19