Objavljeno: Sub 14.08.2021.

Druga HNL: Slavlja BSK-a i Jaruna

U subotnjim utakmicama prvoga kola Druge lige slavili su BSK i Jarun, dok su Cibalia i Opatija, Dubrava Tim Kabel i Rudeš te Kustošija i Solin podijelili bodove.

Borbeno i napeto bilo je u dvoboju BSK-a i Dinama II gdje su isključenja zaradili glavni i pomoćni trener Dinama II te predstavnik BSK-a. Do slavlja su BSK vodili Donato Bernobić i Hrvoje Ilić koji su pogotke postigli u prvome poluvremenu, dok su gosti uspjeli zabiti tek u šestoj minuti sudačke nadoknade preko Ivijana Svržnjaka.

Iako je Cibalia na svom terenu povela u 12. minuti preko Mateja Jelića koji je bio siguran prilikom izvođenja kaznenog udarca, Opatija se vrlo brzo vratila te je do odlaska na odmor preokrenula rezultat u svoju korist. Na 2:1 goste su odveli Marko Bjelanović i Marin Belančić. No, u sudačkoj nadoknadi bod je Cibaliji osigurao Andrija Bubnjar.

Dubrava Tim Kabel i Rudeš također su podijelili bodove ove subote. Poveo je domaćin preko Muhameda Alghoula koji je u trećoj minuti realizirao kazneni udarac, no u 21. minuti autogol Ameta Korce osigurava povratak u igru gostiju. U 64. minuti Filip Vajdovčić iskazao se za domaćin koji tako ponovno ima vodstvo u susretu, međutim, Martin Sekulić u 88. minuti na suprotnoj je strani također siguran prilikom izvođenja jedanaesterca te osigurava konačnih 2:2.

Jarun je na otvaranju sezone bio siguran protiv Dugopolja kojeg je svladao 2:0 u gostima. Nakon što su mreže mirovale u prvom dijelu utakmice, u 67. minuti prvi gostujući pogodak postiže Filip Dujmović, dok u 80. konačnih 2:0 postavlja Aboubacar Diarrassouba.

U susretu Kustošije i Solina mreže su dugo mirovale, a tek se u 79. minuti jedna zatresla. Siguran je s 11 metara tada Filip Kosić koji dovodi domaćina u vodstvo. Međutim, osam minuta kasnije ukazao se Luka Mamić i pobrinuo za još jednu drugoligašku podjelu bodova ove subote u sklopu prvoga kola.

Druga HNL, 1. kolo: BSK - Dinamo II 2:1 (Bernobić 8., Ilić 41./Svržnjak 90.+6), Cibalia - Opatija 2:2 (Jelić 12.-11m, Bubnjar 90.+2/Bjelanović 41., Belančić 44.), Dubrava Tim Kabel - Rudeš 2:2 (Alghoul 3.-11m, Korca 21.-ag, Vajdovčić 64./Sekulić 88.-11m), Dugopolje - Jarun 0:2 (Dujmović 67., Diarrassouba 80.), Kustošija - Solin 1:1 (Kosić 79.-11m/Mamić), Orijent 1919 - Varaždin 3:1 (Fućak 9., 12., Frigan 36./Igrec 86.), Sesvete - Osijek II 1:4 (Crnov 28./Branšteter 4., 44., 65., Kuprešak 54.), Inter-Zaprešić - Croatia 0:0