Objavljeno: Sub 07.05.2022.

Druga HNL: Uspješni domaći nastupi Varaždina i Rudeša

Ništa se na vrhu drugoligaške ljestvice nije promijenilo nakon 27. kola. Varaždin i Rudeš su osvojili domaće bodove, čime je Varaždin zadržao dva boda više pred svojim jedinim suparnikom u borbi za ulazak u HT Prvu ligu.

Varaždin je bio uvjerljiv te je pred svojim navijačima svladao Jarun 4:0. Već nakon 13 minuta igre bilo je 2:0, a golove su dali Posavec i Teklić. U nastavku susreta još se dva puta tresla mreža Jaruna. S bijele točke je pogodio Postonjski, kao i drugi put na utakmici Tonio Teklić.

Rudeš je puno teže osvojio domaće bodove i to minimalnom 1:0 pobjedom protiv Osijeka II. Iznimno vrijedan pogodak postigao je Dominik Pavlek u 38. minuti.

Vrlo važne bodove u borbi za ostankom u Drugoj ligi osvojio je Solin koji je na stadionu Pokraj Jadra pobijedio Dubravu Tim Kabel 4:2. Gosti su vodili 1:0 i 2:1, a oba puta je strijelac bio Ibiši. No, do kraja se sve okrenulo, a golove su za Solin dali Jemo, Kušeta i Jukić, uz autogol Radića.

Samo je bod osvojila Kustošija na domaćem terenu protiv zaprešićkog Intera (1:1). Kustošija se također bori kako bi izbjegla ispadanje, a vodila je 1:0 golom Vukelića u 16. minuti. No, u drugom poluvremenu, u 64. minuti, izjednačio je Banovec za konačnu podjelu bodova.

Druga HNL, 27. kolo: Rudeš - Osijek II 1:0 (Pavlek 38.), Solin - Dubrava Tim Kabel 4:2 (Jemo 34., Kušeta 59., Jukić 90.+6-11m/Ibiši 5., 30., Radić 16.-ag), Kustošija - Inter-Zaprešić 1:1 (Vukelić 16./Banovec 64.), Varaždin - Jarun 4:0 (Posavec 5., Teklić 13., 63., Postonjski 52.-11m), Opatija - Sesvete 1:1 (Šarac 90.+2/Fintić 37.-11m)

Nedjelja (8.5.): Dinamo II - Orijent 1919 (15 sati), Croatia - Dugopolje (17 sati), BSK - Cibalia (17 sati)

Redoslijed: 1. Varaždin 54 boda, 2. Rudeš 52, 3. Inter-Zaprešić 42, 4. Jarun 40, 5. Dinamo II 38 (-1), 6. BSK 37 (-1), 7. Dubrava Tim Kabel 36, 8. Solin 34, 9. Dugopolje 34 (-1), 10. Orijent 1919 34 (-1), 11. Kustošija 33, 12. Osijek II 33, 13. Croatia 32 (-1), 14. Sesvete 31, 15. Cibalia 31 (-1), 16. Opatija 25