Objavljeno: Pet 13.05.2022.

Druga HNL: Varaždin jako blizu povratka u HT Prvu ligu

Nogometaši Varaždina u 28. kolu Druge lige možda su napravili i ključni korak prema povratku u HT Prvu ligu. Dva kola prije kraja Varaždin ima četiri boda više od Rudeša, jedinog konkurenta u borbi za tron ljestvice (57-53). Takvo je stanje na vrhu nakon što je Varaždin u ovom kolu slavio kod Sesveta s 3:2, dok je Rudeš osvojio samo bod u utakmici protiv Jaruna (1:1).

Sesvete se grčevito bore ne bi li izbjegle ispadanje te su protiv Varaždina povele golom Vujanića iz jedanaesterca u 11. minuti. Ali, odmah u idućem napadu Varaždin je izjednačio golom Belcara, dok su gosti veliki korak prema tri boda napravili krajem prvog dijela. Prvo je Senić u 36. doveo goste u vodstvo, dok su Sesvete u 42. minuti ostale s igračem manje, nakon drugog žutog kartona Muića. U nastavku je svaka momčad dala po pogodak što je bilo dovoljno za 3:2 slavlje Varaždina.

Rudeš je poveo protiv Jaruna golom Bašića u 17. minuti. No, vrlo brzo nakon toga Rudeš je odlučio čuvati tu minimalnu prednost, a bio je kažnjen u 54. minuti kada je Groznica zabio za konačnu podjelu bodova. Pritom je slabo reagirao i vratar Rudeša Mustapić.

Još je jednom u nastavku sezone odličnu predstavu imao zaprešićki Inter koji je ovaj put bio bolji od BSK-a s 4:2 na domaćem terenu. Golove su potpisali Soldo, Kanceljak, Pejić i Barišić.

Druga HNL, 28. kolo: Inter-Zaprešić - BSK 4:2 (Soldo 1., Kanceljak 38., Pejić 72., Barišić 84./Dobrijević 47., Žutić 59.), Sesvete - Varaždin 2:3 (Vujanić 11.-11m, Stojanović 64./Belcar 12., Senić 36., Brodić 62.), Jarun - Rudeš 1:1 (Groznica 54./Bašić 17.)

Subota (14.5.): Cibalia - Dinamo II (17:30 sati), Orijent 1919 - Solin (17:30 sati), Dubrava Tim Kabel - Croatia (17:30 sati), Dugopolje - Opatija (17:30 sati)

Ponedjeljak (16.5.): Osijek II - Kustošija (17:30 sati)

Redoslijed: 1. Varaždin 57 bodova (+1), 2. Rudeš 53 (+1), 3. Inter-Zaprešić 45 (+1), 4. Dinamo II 41, 5. Jarun 41 (+1), 6. BSK 38 (+1), 7. Dubrava Tim Kabel 36, 8. Croatia 35, 9. Solin 34, 10. Dugopolje 34, 11. Orijent 1919 34, 12. Kustošija 33, 13. Osijek II 33, 14. Cibalia 32, 15. Sesvete 31 (+1), 16. Opatija 25