Objavljeno: Sub 18.05.2019.

Druga HNL: Varaždin je novi prvoligaš!

Nogometaši Varaždina novi su hrvatski prvoligaši. U velikom derbiju 25. kola Druge lige, pred devet tisuća gledatelja, Varaždin je kao domaćin s 3:1 pobijedio Šibenik.

Kolo prije kraja Varaždin je došao do 50 bodova, odnosno, ima nedostižnih pet više od Šibenika te je time napravio završni korak prema prvoligaškom društvu. Šibenik ima dva boda više od Dugopolja (45-43) i pokušat će u posljednjem kolu osigurati drugo mjesto na ljestvici i time dvije kvalifikacijske utakmice protiv Istre 1961.

Leon Benko je i ovaj put bio junak varaždinske pobjede. Prvi strijelac Druge lige je u 41. minuti realizirao jedanaesterac i postigao prvi pogodak na susretu, kao i u 77. minuti onaj posljednji za 3:1 kada je sjajno naciljao iz slobodnog udarca. Šibenik je bio dojmljiviji do prvog pogotka na susretu. Dobro je Šibenik otvorio i drugo poluvrijeme kada je uspio izjednačiti preko Ampema u 50. minuti. No, pokopale su ga greška u 62. minuti (gol Glavice za 2:1) i potom drugi žuti karton Karla Bilića u 70. minuti.

U sjeni derbija u Varaždinu tijekom subote su odigrane još četiri utakmice ovog kola. Zadar je s uvjerljivih 5:1 svladao Solin u ogledu u kojem je Antonio Repić postigao dva pogotka, a po jedan su dodali Pranić, Lohinski i Jerbić.

Rodić u 90. i Živković u 92. minuti postigli su golove za pobjedu Dugopolja protiv Lučkog od 2:0, dok se u završnici veselio i Osijek II koji je pogotkom Daga Andreyja u 88. minuti svladao Međimurje 2:1.

Važne je bodove osvojila Kustošija koja je golovima Jurčeca i Deaka pred svojim navijačima svladala Sesvete 2:0.

Druga HNL, 25. kolo: Zadar - Solin 5:1 (Pranić 5., Lohinski 10., Repić 21., 80., Jerbić 59./Pezo 76.), Osijek II - Međimurje 2:1 (Plum 51., Dago Andrey 88./Munivrana 62.), Varaždin - Šibenik 3:1 (Benko 41.-11m, 77., Glavica 62./Ampem 50.), Kustošija - Sesvete 2:0 (Jurčec 10., Deak 51.), Dugopolje - Lučko 2:0 (Rodić 90., Živković 90.+2)

Nedjelja (19.5.): Dinamo II - Hrvatski dragovoljac (17:30 sati)

Ponedjeljak (20.5.): Hajduk II - BSK (16 sati)

Redoslijed: 1. Varaždin 50, 2. Šibenik 45, 3. Dugopolje 43, 4. Osijek II 41, 5. Sesvete 39, 6. Hajduk II 39 (-1), 7. Dinamo II 35 (-1), 8. Zadar 34, 9. Kustošija 28, 10. Hrvatski dragovoljac 26 (-1), 11. Solin 25, 12. Lučko 24, 13. BSK 24 (-1), 14. Međimurje 22