Objavljeno: Sub 30.03.2019.

Druga HNL: Varaždin opet smanjio zaostatak za Šibenikom

Nogometaši Varaždina pobijedili su u 18. kolu Druge lige, dok je lider Šibenik osvojio tek bod na gostovanju kod Solina. To znači da se borba za ulazak u prvoligaško društvo ponovno zakomplicirala, Varaždin je, naime, smanjio zaostatak za Šibenikom na tri boda.

Varaždin je kod kuće svladao Kustošiju 2:1, ali su gosti poveli već u 13. minuti golom Al Tharwana. No, samo šest minuta kasnije Leon Benko je izjednačio, dok je Varaždinu pobjedu osigurao Matej Senić pred kraj prvog poluvremena.

Šibenik je kod Solina odigrao 1:1, iako je vodio pogotkom Ivana Antunovića u 32. minuti. No, odmah na startu drugog poluvremena izjednačio je Mateo Tomić i tih je 1:1 ostalo do kraja.

Osijek II je bio uvjerljiv kod kuće protiv Dugopolja. Slavio je 4:0 uz dva pogotka Josipa Špoljarića, dok su još po jedan dodali Radeljić i Durdov.

Domaće je bodove osvojio i Zadar koji je s 2:1 nadjačao Lučko. Knežević i Blažević su bili strijelci za Zadrane, a Kaltak za goste.

Druga HNL, 18. kolo: Solin - Šibenik 1:1 (Tomić 47./Antunović 32.), Zadar - Lučko 2:1 (Knežević 24., Blažević 68./Kaltak 54.), Osijek II - Dugopolje 4:0 (Radeljić 13., Špoljarić 22., 60., Durdov 80.), Varaždin - Kustošija 2:1 (Benko 19., Senić 40./Al Tharwan 13.), Hrvatski dragovoljac - Sesvete 1:3 (Matijašević 53./Vasilj 44., Tolić 59., 76.-11m), Međimurje - BSK 1:0 (Tkalčić 72.)

Nedjelja (31.3.): Dinamo II - Hajduk II (13 sati, uživo na HNTV-u)

Redoslijed: 1. Šibenik 35, 2. Varaždin 32, 3. Osijek II 31, 4. Dinamo II 29 (-2), 5. Sesvete 27, 6. Zadar 24, 7. Hajduk II 23 (-1), 8. Dugopolje 23 (-1), 9. Lučko 23, 10. Kustošija 20, 11. Hrvatski dragovoljac 19, 12. Međimurje 19, 13. Solin 18, 14. BSK 18