Objavljeno: Ned 22.05.2022.

Druga HNL: Varaždin se vratio u HT Prvu ligu

Nogometaši Varaždina osigurali su povratak u HT Prvu ligu. U ogledu pretposljednjeg, 29. kola Druge lige Varaždin je na domaćem terenu pobijedio Dugopolje 2:1 i tako ostvario brzopotezni povratak u elitu, nakon samo jedne sezone u drugoligaškom okruženju. Kolo prije kraja Varaždin ima neuhvatljiva četiri boda više od jedinog konkurenta Rudeša. Dugopolje je, pak, još uvijek u donjem domu ljestvice te će u zadnjem kolu pokušati osigurati drugoligaški status.

Varaždin je poveo fantastičnim pogotkom Japanca Urate koji je u 15. minuti žestoko raspalio s 30 metara. Na 2:0 je povećao Brodić u 55. minuti, a, iako su gosti u 66. smanjili golom Ćubelića, a sve nakon pogreške Urate, pobjeda i veliko slavlje domaćina do kraja susreta nije bilo ugroženo.

I dok su svi upitnici s vrha ljestvice nestali, na drugoj strani je nevjerojatna gužva. Poznato je kako Dinamo II i Osijek II više nemaju pravo nastupati u Drugoj ligi, kao i to da su iz Lige ispali Sesvete i Opatija. No, borba velikog broja klubova za drugoligaški status nastavit će se i u zadnjem kolu.

U 29. kolu ispadanje je izbjegao jesenski prvak Orijent 1919 koji je slavio u Zmijavcima protiv Croatije 5:1. U 20. minuti, kod rezultata 1:1, domaćin je ostao s igračem manje i gosti s Krimeje su potpuno iskoristili takvu situaciju. Igrač utakmice bio je Ivan Durdov koji je postigao tri pogotka, dok su po jedan gol za goste dali Tadejević i Fatić. Jedini je strijelac za domaćina bio Bekavac.

Veliku pobjedu ostvarila je Kustošija koja je u Bijelom Brdu svladala BSK 3:2. Gol odluke postigao je Jurčec u 74. minuti, dok je prije toga oba gola za domaćina dao Mihaljević, a za goste su pogađali Šaronja i Šušković Jakopac.

Druga HNL, 29. kolo: Varaždin - Dugopolje 2:1 (Urata 15., Brodić 55./Ćubelić 66.), Croatia - Orijent 1919 1:5 (Bekavac 15./Durdov 4., 52., 90.+3, Tadejević 23., Fatić 72.), Dinamo II - Inter-Zaprešić 0:2 (Rešetar 19., Rak 30.), BSK - Kustošija 2:3 (Mihaljević 19., 65./Šaronja 18., Šušković Jakopac 54., Jurčec 74.), Jarun - Osijek II 3:0 (Ačkar 22., Raul Florucz 32., Kelava 75.), Rudeš - Sesvete 3:0 (Latković 3., Brajković 44., Bašić 73.), Solin - Cibalia 2:4 (Tomić 13., Ninčević 30./Smajić 11., 76., Jazvić 21., 38.), Opatija - Dubrava Tim Kabel 0:2 (Marton 38.-11m, Korca 42.)

Redoslijed: 1. Varaždin 60 bodova, 2. Rudeš 56, 3. Inter-Zaprešić 48, 4. Jarun 44, 5. Dinamo II 41, 6. Kustošija 39, 7. Dubrava Tim Kabel 39, 8. Cibalia 38, 9. Croatia 38, 10. BSK 38, 11. Solin 37, 12. Dugopolje 37, 13. Orijent 1919 37, 14. Osijek II 33, 15. Sesvete 31, 16. Opatija 25