Objavljeno: Pet 10.05.2019.

Druga HNL: Varaždin sve čvršće na vrhu ljestvice

Nogometaši Varaždina uspješno su obavili gostovanje kod Hrvatskog dragovoljca (pobjeda 1:0) te su nakon svoje utakmice 24. kola Druge lige dodatno učvrstili prvo mjesto na ljestvici. Za novi veliki korak prema prvoligaškom društvu najzaslužniji je Leon Benko koji je u 50. minuti postigao jedini pogodak, iz slobodnog udarca sa skoro 30 metara udaljenosti. Varaždin je od 56. minute igrao s igračem manje (drugi žuti karton Stolnika), ali je i zadržao vodstvo do kraja susreta.

Uvjerljivo su Sesvete na svom stadionu pobijedile Hajduk II s 4:1, iako su Splićani poveli 1:0 golom Teklića u 34. minuti. U nastavku je domaćin odigrao furiozno, a redom su Zenko, Vasilj, Tolić i Geljić punili gostujuću mrežu.

Međimurje i Dinamo II su remizirali (1:1). Domaćin je poveo golom Munivrane u 20. minuti, ali je Bagarić izjednačio u 66. minuti. Posljednjih 20 minuta Čakovčani su odigrali s igračem manje (isključenje Fadića).

Druga HNL, 24. kolo: Sesvete - Hajduk II 4:1 (Zenko 51., Vasilj 69., Tolić 86.-11m, Geljić 88./Teklić 34.), Hrvatski dragovoljac - Varaždin 0:1 (Benko 50.), Međimurje - Dinamo 1:1 (Munivrana 20./Bagarić 66.)

Subota (11.5.): Zadar - Osijek II (16:30 sati), Šibenik - Kustošija (17 sati)

Nedjelja (12.5.): Solin - Lučko (16:30 sati, uživo na HNTV-u), BSK - Dugopolje (17 sati)

Redoslijed: 1. Varaždin 47 (+1), 2. Šibenik 42, 3. Sesvete 39 (+1), 4. Hajduk II 39 (+1), 5. Dugopolje 39, 6. Osijek II 38, 7. Dinamo II 35 (+1), 8. Zadar 28, 9. Hrvatski dragovoljac 26 (+1), 10. Kustošija 25, 11. Lučko 24, 12. BSK 23, 13. Solin 22, 14. Međimurje 22 (+1)