Objavljeno: Uto 18.06.2019.

Druga pobjeda hrvatskih nogometašica u Bugarskoj

Uspješno su hrvatske nogometne reprezentativke obavile gostovanje u Bugarskoj gdje su u dvije prijateljske utakmice upisale dvije pobjede.

U Sofiji je Hrvatska u prvom dvoboju slavila s uvjerljivih 6:0, dok je u drugom duelu bila bolja s 3:1.

Bošnjak je u devetoj minuti ovog drugog susreta postigla uvodni pogodak za ekipu koju vodi Mate Prskalo, no u 44. minuti domaće su igračice izjednačile, a strijelkinja je bila Najdenova.

No, na odmor se ipak otišlo uz hrvatsku prednost jer je Rudelić u 45. minuti pogodila za 2:1, dok je svojim drugim golom na utakmici, Bošnjak u 52. postavila konačnih 3:1. Inače, utakmica je trajala tek sat vremena zbog početka jakog pljuska u tom trenutku.

Prijateljska utakmica (žene): Bugarska - Hrvatska 1:3 (Najdenova 44./Bošnjak 9., 52., Rudelić 45.)