Objavljeno: Čet 25.07.2019.

EL: Osijek zaslužio mnogo više od 0:1 poraza

Nogometaši Osijeka izgubili su u Sofiji prvu utakmicu drugog pretkola Europske lige. Bugarski predstavnik CSKA slavio je s 1:0.

Osječani su u ovom prvom ovoljetnom europskom susretu zaslužili mnogo više od minimalnog poraza kojeg neće biti lako hvatati u uzvratu u Gradskom vrtu za sedam dana.

Osijek je ostavio bolji dojam tijekom prvih 90 minuta. Bio je opasniji, stvorio je veći broj prilika, no na kraju je odlučio trenutak s početka drugog poluvremena kada je sjajno opalio Brazilac Evandro i s preko 20 metara u 53. minuti postigao jedini gol. Bio je to jedini udarac u okvir vrata od strane domaće momčadi tijekom ogleda.

U prvom poluvremenu najviše se isticao Antonio Mance, ali je propustio dvije odlične prilike, dok je u završnom dijelu susreta (u 80. minuti) stopostotnu priliku za izjednačenje propustio Mirko Marić, a Kleinheisler je dvije minute kasnije pogodio okvir vrata.

Osijeku ostaje domaća utakmica i lov na pogodak zaostatka.

Europska liga, drugo pretkolo (prva utakmica): CSKA Sofija - Osijek 1:0 (Evandro 53.)