Objavljeno: Čet 15.08.2019.

EL: Rijeka lako do potvrde prolaza

Nogometaši Rijeke još su jednom svladali Aberdeen rezultatom 2:0 i tako su se plasirali u play-off Europske lige gdje ih na posljednjoj stepenici čeka belgijski Gent.

Kao što se i očekivalo, Škoti su ušli u utakmicu s povećanom dozom agresivnosti, ali brzo ih je primirio pogodak Lončara koji je praktički potvrdio prolaz Bišćanove momčadi. U desetoj minuti Acosty je povukao kontru, uposlio Kvržića, a najbolji riječki asistent u prošloj sezoni dao je odličnu loptu za Lončara koji s lakoćom zabija za 0:1.

Bilo je vidljivo da Aberdeen ne može tehnički parirati raspoloženim Riječanima. Nakon jedne izgubljene lopte, Funsu Ojo je drugi puta u samo par minuta prečvrsto startao pa je već nakon 20 minuta igre morao put svlačionice.

S igračem više Rijeka je došla i do drugog pogotka. Ponovno je Acosty pokrenuo akciju, dao za Kvržića koji upisuje svoju drugu asistenciju, nakon odličnog ubačaja za nadolazećeg Čolaka. Bio je to Čolakov drugi gol Aberdeenu u dvije utakmice za potvrdu prolaza u play-off.

Rijeka je do kraja susreta mirno držala loptu u nogama te praktički nije dala Aberdeenu niti priliku da zaprijeti.

Europska liga, treće pretkolo (uzvratna utakmica): Aberdeen - Rijeka 0:2 (Lončar 10., Čolak 32.)